Google Stadia’ya 100’den Fazla Oyun Geliyor

0
618
google stadia ya yeni oyunlar geliyor

Google, Stadia platformu için müjdeyi verdi. Yıl bitmeden Google Stadia hizmetine 100’ün üzerinde oyun ekleneceği ve bu oyunların tamamının üçüncü taraf oyun olacağı açıklandı.

Sunduğu bulut oyun servisi Stadia ile oyuncuların dikkatini çeken ancak beklentilere cevap veremeyen Google, sevindirici bir haber verdi. Kısa süre önce oyun geliştirme stüdyolarını kapatacağını duyuran şirket, üçüncü taraf oyunlarla yoluna devam edeceğini belirtmişti. Google, sözünü tutuyor. 2021 yılı bitmeden Google Stadia’ya 100’den fazla üçüncü taraf oyun eklenecek.

Google Stadia Kütüphanesine 100’ün Üzerinde Oyun Eklenecek

google stadia yeni oyunlar

Kasım 2019’da piyasaya sunulan bulut tabanlı oyun platformu Stadia için geçen haftalarda yapılan açıklama, oyunseverleri üzmüştü. Google, bütçe ve zamanla ilgili nedenlerden dolayı Stadia için hizmet veren oyun stüdyolarını kapatma kararı aldı. Platforma özel oyunlar üretme hedefinden vazgeçen şirket, üçüncü taraf oyun geliştiricilerine yönelecek. Servise eklenecek üçüncü taraf oyunlarla ilgili haberler gecikmedi.

Google, blog yazısında Stadia’ya eklenecek bazı oyunların isimlerini paylaştı. Bunlar; Shantae: Half-Genie Hero Ultimate Edition, Shantae: Risky’s Revenge – Director’s Cut, It came from space and ate our brains, FIFA 2021, Kaze and the Wild Masks, Judgment, Killer Queen Black, Street Power Football ve Hellpoint.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz