Google Play Store’da Puan ile Uygulama Satın Alma Dönemi Başlıyor

0
732
google play store puan ozelligi

Google Play Store, puan sistemine dayalı özelliğini duyurdu. Kullanıcılar, yeni Google Play Store özelliği sayesinde ücretli uygulama ve oyunları, ücretsiz ya da indirimli olarak alabilecekler.

Google’ın uygulama mağazası Play Store, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Mağazaya gelen puan özelliği ile puan toplanarak satın alma işlemi yapılabilecek. 2019 yılında yayınlanan bu özellik, Türkiye’de ve birçok ülkede kullanılamıyordu. Artık platformda bu özellikten yararlanabileceğiz.

Google Play Puanları ile Ödeme Yapılabilecek

Kullanıcılar, Google Play Store’da biriktirdikleri Play Puanları’nı bakiye olarak kullanabilecekler. Bu puanları kazanmak için bazı görevler yer alıyor. Ücretsiz uygulamaları indirerek, oyunlarda görevleri tamamlayarak ya da haftadan haftaya verilen ücretsiz ödülleri alarak puan biriktirmek mümkün.

google play puan

100 puan yaklaşık 1 Sterlin değerinde oluyor. Play Puanları, uygulamaların ücret ödemeden alınabilmesini ya da uygulamalarda indirim olarak kullanılabilmesini sağlıyor. Ayrıca oyun içi satın alımlarda da geçerli oluyor.

Özellik, sınırlı sayıdaki ülkelerin ardından daha fazla ülkede yayınlanmaya başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz