Google Play Store mu App Store mu? Kullanıcıların En Çok Para Harcadığı Platform Açıklandı

0
902
app store google play store

Uygulama mağazalarında kullanıcılar ne kadar harcama yapıyor? Google Play Store ve App Store kullanıcılarının geçtiğimiz yıl platformlara yaptıkları harcamalar belli oldu.

Mobil uygulamalar, akıllı telefonlarımızı daha işlevsel hale getiriyor. Farklı kategorilerde yüzlerce uygulama bulabilmek mümkün. Dolayısıyla iki büyük uygulama mağazasına kullanıcılar tarafından büyük bir harcama yapılıyor. Peki, 2021 yılında en çok harcama yapılan platform hangisi?

Sensor Tower, 2021 yılında hangi platformda daha çok para harcandığını açıkladı. 13,5 milyar dolarlık harcamayla App Store ilk sırada yer aldı. Google Play Store ise 4,8 milyar dolarlık gelir elde etti.

Yıllık bazda artışlara baktığımızda ise Google Play Store zirvede konumlanıyor. Yapılan harcamalarda 2020 yılına kıyasla yüzde 78 oranında bir artış var. App Store da yüzde 31’lik artışa sahip.

sensor tower app store google play

En Çok Para Harcanan Uygulama YouTube

Sensor Tower, geçtiğimiz yılın en çok para harcanan uygulamalarını da açıkladı. 2021 yılında en çok para harcanan abonelik uygulaması 1,2 milyar dolarlık gelirle YouTube oldu. İkinci sırada ise popüler uygulamalardan biri olan Tinder yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz