Google Play, Kullanıcılara Trend Uygulamaları Gösterecek

0
804
google play trend uygulamalar

Google Play Store, kullanıcılara yeni bir özellik sunuyor. Kullanıcılar, yeni özellikle birlikte Google Play Store’da hangi uygulamaların yükselişte hangilerinin düşüşte olduğunu görebilecekler.

Google’ın uygulama mağazasına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Güncellemeyle birlikte gelen yeni özellik, Android kullanıcılarına trend uygulamalar hakkında değerlendirme sunacak. “Üst sıralar” sekmesiyle birlikte gelen listelerde kullanıcılar, yükselişte ve düşüşte olan popüler uygulamaları görüntüleyecek.

Google Play Store, Popüler Uygulamaları Değerlendiriyor

Trend uygulamalar içinde hangi uygulamaların yükselişte olduğunu hangilerinin düşüşte olduğunu görebilirsiniz. Google bu özelliği, uygulamaların yanına ok işareti koyarak sunuyor. Yukarı doğru ok işaretiyle o uygulamanın popüler olmaya başladığını öğrenebiliyorsunuz. Yanında aşağı doğru ok işareti bulunan uygulama da popülerliğini kaybetmiş oluyor.

Google Play Store’da Trend Uygulamalara Nasıl Erişilir?

Google Play Store’u açtıktan sonra “üst sıralar” sekmesine gidin. Açılan sayfada ok işaretlerinden yararlanarak yükselişte ve düşüşte olan uygulamaları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca filtreleme yaparak uygulamalara kategoriler halinde de bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz