Google Meet, Gürültü Engelleme Özelliğini Mobilde de Sunmaya Başladı

0
965
google meet gurultu engelleme

Google’ın hızla geliştirmeye devam ettiği görüntülü sohbet uygulaması Meet, mobil sürümleri için yeni bir özelliği bünyesine dahil etti. Google Meet’in web sürümünde aktif olan “gürültü engelleme” özelliğini artık Android ve iOS kullanıcıları da kullanabilecek.

Google’ın, daha öncesinde Hangouts adıyla bilinen ve geçtiğimiz yıl Google Meet olarak kullanıcılara sunulan görüntülü sohbet uygulaması, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Google Meet’in son olarak kullanıcılara sunduğu gürültü engelleme özelliği sayesinde görüntülü görüşme esnasında arka plan seslerinin duyulması engelleniyor. Web sürümünde kullanılabilen bu özellik mobil sürümlere de geldi.

Google Meet’in bu özelliği, bulut tabanlı yapay zeka desteği ile çalışıyor. Bu özellik ile klavye, kapı sesi veya yakınlardaki bir inşaat alanının sesleri gibi arka plan gürültüleri engellenebiliyor. Özetle, kullanıcı sesi dışındaki her ses filtreleniyor. Ancak Google Meet’in bu özelliğini kullanabilmeniz için G Suite Enterprise ve G Suite Enterprise for Education abonesi olmanız gerektiğini belirtelim.

Gürültü engelleme özelliği varsayılan olarak kapalı ancak görüntülü görüşme öncesinde veya sırasında açılabiliyor ya da kapatılabiliyor. Özelliği kullanmak için takip edeceğiniz adımları buradan görüntüleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz