Google Chrome, Arama Geçmişini Gruplandıracak

0
1034
google chrome arama gecmisi

Google, Chrome’da yeni özellikleri test ediyor. Google Chrome ’da ziyaret edilen sayfaların daha kolay bulunabilmesi için arama geçmişini gruplandırma özelliği olacak.

Google, Chrome’u kullanıcılar için daha kolay hale getirmeye çalışıyor. Yeni test edilen özellikler, kullanıcıların aramalarını kolaylaştırmaya odaklanıyor. Bunlardan biri Journeys adı verilen arama geçmişini gruplandırma özelliği.

Journeys ile Chrome, arama yaptığını sırada bulduğunuz bilgileri ve siteleri otomatik olarak gruplandırıyor.Kullanıcılar yeni özellikle birlikte tarama geçmişinin tümünü gözden geçirmeye gerek kalmadan gruplar şeklinde kolayca görüntüleyebilecekler.

google chrome arama gruplandirma

Chrome’da test edilen bir diğer özellik de yan arama paneli. Yan arama paneli ile kullanıcıların arama sonuçlarını kolaylıkla karşılaştırabilmeleri sağlanacak. Bir sayfayı ziyaret ederken adres çubuğunun sol tarafında yer alan G simgesine dokunulduğunda, sol tarafta açılan bir yan panel ile arama sonuçları görüntülenebilecek. Sayfa, diğer arama sonuçlarıyla karşılaştırılacak.

İki özellik henüz Chrome OS Dev kanalında test ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz