FACIE

0
2906

Selfie aldı başını gitti, sıradan bir öz çekim artık tarihe karıştı. Filtreler uygulanmadan, ışık ayarlanmadan, tonlama düzenlenmeden paylaşılamayan selfieler, beraberinde çeşitli fotoğrafçılık uygulamalarını da getirdi. Görüntüde kusursuzluğu yakalamak için doğal ışık ve belirlenen konumun dışında, fotoğrafın hangi uygulama ile çekileceği ve düzenleneceği günden güne büyük önem kazandı. Hal böyle olunca en iyi yüz filtrelerini içeren, kullanıcıya istediğini veren, kuvvetli filtrelerle donatılmış ve araçları ile türlü düzenlemelere olanak tanıyan aplikasyonlar yoğun ilgi görüyor. Tam olarak bu tanımın karşılığı olan FACIE uygulaması da şimdiye kadar fark etmeyenlerin içine ateş topu düşüren, kullananların ise yüzünü çoktan güldüren cinsten.

Büyüleyici yüz filtreleri koleksiyonu sayesinde dilediğiniz filtreleri birleştirmek ve mükemmel görünüme kavuşmak çok da uzak değil. Üstelik fotoğraflardaki her bir yüz için uygulanabilen farklı filtre kombinasyonları, aplikasyonun zarif tasarımına dair bir ipucu niteliğinde. Yüz filtreleri koleksiyonuna göz attığınız gibi anında favoriniz haline gelecek seçenekler mevcut. Nefes kesici olarak değerlendirilen İnce Yüz filtresi, gerçekten harikalar yaratıyor. Doğal görünümü korurken daha ince bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız, bu özellik tam size göre. Özellikle uykulu gözlerle güne ve sosyal medya alemine günaydın demek isteyenler, yorgunluktan postu seren ama yine de selfie çekmekten vazgeçmeyenlerdenseniz Canlı Gözler filtresini mutlaka denemelisiniz. Neden mi? Botoks, ışıltılı dolgular ve şişkinlik kremlerini kısa süreliğine de olsa tarihe gömen Canlı Gözler filtresi ile göz torbaları ve göz altı kırışıklıkları mazi oluyor. Etkili kapatıcı göreviyle kendinizi harika hissetmenizi sağlıyor. Ayrıca yüz hatlarınızın daha net ve belirgin görünmesinden hoşlanıyorsanız Canlı Detay filtresi ile keskin ve ince bir görünümün yanı sıra ağız ve göz detaylarınızı kolaylıkla vurgulayabilirsiniz.

Yüz filtreleri ile işiniz sona erdiğinde ise geriye diğer ufak ayrıntılar kalıyor. Ufak ancak önemli ayrıntılar. Örneğin Yüz Dostu Renk filtreleri, fotoğraftaki yüzlerin aydınlık seviyesine ve cilt tonuna akıllıca uyum sağlayarak hoş bir bütünlük yaratıyor. Mavi Şeftali, Kum, Gün Işığı, Altın kahve, Siyah Beyaz ve Mor Işıltı kullanabileceğiniz alternatiflerden. Kontrast ve Keskinlik iyileştirmelerini gerçekleştirebileceğiniz yine akıllı ve Yüz Dostu Ayar araçları, İnce Ayar bölümünde yer alıyor. iOS 7.0 ve üzeri sürüm ile uyumlu olan aplikasyonu, App Store’dan ücretsiz olarak hemen edinebilirsiniz.

FACIE
FACIE
Developer: Facie Labs
Price: Free+
  • FACIE Screenshot
  • FACIE Screenshot
  • FACIE Screenshot
  • FACIE Screenshot
  • FACIE Screenshot

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz