Dünyanın En Değerli Şirketi Apple Oldu!

0
723
apple dunyanin en degerli sirketi

Apple, dünyanın en değerli şirketi ünvanına yeniden kavuştu. Hisse değeri yüzde 10 yükselen Apple, Saudi Aramco’yu geride bırakarak dünyanın en değerli, halka açık şirketi olmayı başardı.

Teknoloji devi Apple, piyasa değerindeki artışla önemli bir başarıya imza attı. Şirket, hisselerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda. Apple’ın hisseleri yüzde 10.47 artış göstererek toplamda 1.84 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı ve şirket, dünyanın en değerli halka açık şirketi oldu. Bu yüksek piyasa değeri ile şirket, petrol devi Saudi Aramco‘yu da geride bıraktı.

Koronavirüs döneminin en kazançlı şirketlerinden biri olarak kendini gösteren Apple, beklenenden daha iyi gelir elde etmesiyle piyasa değerini yüksek bir noktaya taşıdı. 1.84 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan Apple, dünyanın en değerli halka açık şirketi unvanını geri kazandı. Petrol devi Saudi Aramco, 1.76 dolarlık piyasa değeri ile Apple’ın gerisinde kaldı. Pandemi döneminde petrol fiyatlarındaki düşüş, Apple’ın Saudi Aramco’nun değerini geçmesini kolaylaştırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz