Daha Hızlı Deneyim ve Uzun Pil Ömrü ile Android 12 Go Tanıtıldı!

0
997
android 12 go ozellikleri

Google, Android 12 Go sürümünü tanıttı. Giriş seviyesi Android telefonlar için geliştirilen Android 12 Go sürümü daha hızlı ve akıcı bir kullanıcı deneyimini hedefliyor.

Google’ın düşük donanımlı Android telefonlar için geliştirdiği Android Go sürümü güncellendi. Android 12 Go olarak duyurulan yeni sürüm, Android 11 Go’ya göre uygulamaları yüzde 30 oranında daha hızlı ve akıcı animasyonla başlatıyor.

Android 12 Go Özellikleri

Daha hızlı bir kullanıcı deneyimine odaklanan Android 12 Go, uzun süredir kullanılmayan uygulamaları hazırda bekleterek pil ömründen ve depolama alanından otomatik olarak tasarruf sağlıyor. Ayrıca Files Go uygulaması, dosyaların 30 gün içinde kurtarılmasına olanak tanıyor. Böylelikle kullanıcılar, yer açmak için gereksiz dosyaları güvenle silebilecek.

android go

Android 12 Go sürümü, içeriklerin anlaşılmasını da kolaylaştırıyor. Son kullanılan uygulamalar ekranında haberleri dinleme ve ekrandaki herhangi bir içeriği tercih edilen dile çevirme seçenekleri sunuluyor.

Google, yeni sürüm ile birlikte Nearby Share ve Google Play‘i kullanarak uygulamaları doğrudan yakındaki cihazlarla paylaşıp verilerin kaydedilebileceğini de belirtiyor.

android 12 go

Android 12 Go’nun bir diğer özelliği de verilerinize erişen uygulamalar hakkında size daha fazla şeffaflık ve kontrol sunması. Eklenen yeni gizlilik panosu ile uygulamaların ne kadar özel bilgiye erişebileceğine karar verebiliyorsunuz. Uygulamalarla ne kadar bilgi paylaştığınız konusunda size daha fazla kontrol sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz