Clubhouse Benzeri “Twitter Spaces” Özelliği Android’e Geliyor

0
1260
clubhouse alternatifi twitter spaces ozelligi

Twitter, Android işletim sistemi için Twitter Spaces özelliğini test etmeye başladı. Clubhouse alternatifi olarak anılan Twitter Spaces özelliği, Android kullanıcılarına sesli sohbet imkanı sunacak.

Geçtiğimiz yıl Twitter tarafından duyurulan Twitter Spaces özelliğini sizlere aktarmıştık. Kullanıcılar, Twitter’ın bu özelliği ile sohbet odalarında sesli görüşme yapabiliyorlar. iOS için kullanımda olan bu özellik, Android’e de geliyor. Şu an beta sürüm olarak Android kullanıcılarına açılan özellik, test sürecine başladı. Özellik, son dönemin en popüler uygulaması olan Clubhouse’a benzer bir deneyim sunuyor.

Twitter Spaces Nedir?

Twitter Spaces sesli sohbet imkanı sunan bir özellik. İki ya da daha fazla kullanıcının oluşturduğu sohbet odaları bulunuyor. Bu odalarda emoji tepkileri de yer alıyor. Takipleştiğiniz kullanıcılarla bu sohbet odalarını kullanabiliyorsunuz. Ancak sohbete katılan herkes sesli görüşme yapamıyor. Sohbeti yönetme ve kimin konuşacağına karar verme adımlarına sohbet odasını açan kullanıcı karar veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz