Citymapper İle Şehir İçi Ulaşım Cebinizde

0
1810

Akıllı telefonların hayatımızın baş köşesine yerleşmesi ile birlikte ulaşımı kolaylaştıran uygulamalarda bir hayli çoğaldı. Gerek şehir içi gerek şehir dışı seyahatlerde bize yardımcı olan uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Citymapper uygulaması diğer ulaşım uygulamalarında olduğu gibi şehir içi seyahatlerde sizin en büyük yardımcınız olmaya hazırlanıyor.

Citymapper ülkemizde şu an yalnızca İstanbul’da bulunan ulaşım imkanlarını bünyesinde barındırıyor. Citymapper indirerek İETT otobüslerinden, şehir içi minibüslere, İstanbul metrosundan Marmaray’a, deniz otobüslerinden vapur hatlarına, metrobüslerden taksiye kadar istediğiniz ulaşım aracını kullanarak gideceğiniz rotayı oluşturabilirsiniz.

Citymapper uygulaması içinde ulaşım araçlarının eş zamanlı hareket saatleri yer alıyor. Böylece hangi otobüs ne  zaman, hangi vapur saat kaçta hareket edecek tek bir ekran üzerinden görebilirsiniz.

-Reklam-

Citymapper uygulamasını diğer ulaşım uygulamalarından ayıran en önemli özelliklerden birisi trafiğin en az olduğu rotaları belirleyerek yol tariflerini buna göre yapmasıdır.

Citymapper ve Uber uygulamasının anlaşması ile İstanbul içerisinde taksi ile en rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem toplu taşıma araçlarının hem de taksilerin birlikte kullandığı güzergahları görebilirsiniz.

Şehir içi haritayı çevrimdışı kullanabilme özelliği ile İnternet erişiminiz olmadan da metro haritası, metrobüs haritası ve favori yolculuklar listesine ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da ulaşımı kolaylaştıran Citymapper uygulamasının kapsamında olan ulaşım araçlarını şu şekilde sıralayabiliriz; İETT otobüsleri, İstanbul’da bulunan özel halk otobüsleri, metrobüs hatları, metro, tramvay, demir yolları, Marmaray, Dentur ve Turyol deniz motorları, İstanbul Deniz Otobüsleri, 200+ minibüs hattı, 20+ dolmuş hattı, Uber entegrasyonu ile taksi. Neredeyse bütün ulaşım araçlarını kapsayan bu uygulama geliştirilmeye devam ediyor. Yakın zamanda daha fazla hattı bünyesine katacağı gelen haberler arasında yer alıyor.

Dünya üzerinde binlerce kullanıcısı olan Citymapper uygulaması, kullanan insanlardan artı puan almayı başaran ve oldukça başarılı olan uygulamaların başında gelir. İstanbul dışında Avrupa’nın 30 şehrinde kullanıma açık olan uygulama ile istediğiniz şehirde yabancı kalmadan seyahat edebilirsiniz. Uygulamanın daha fazla şehirde ve sizin şehrinizde kullanıma açılmasını istiyorsanız bunun için kendi şehrinize oy vermeniz gerekiyor.

Şehir içi ulaşımı kolaylaştıran Citymapper mobil uygulama mağazalarında sizleri bekliyor. Android için Google Play, iOS için ise App Store mağazalarını ziyaret ederek Citymapper uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here