Çin, Clubhouse Uygulamasına Erişimi Engelledi

0
711
cin clubhouse uygulamasi erisim engeli

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz Clubhouse uygulaması için Çin’den yasak geldi. Çin, sesli sosyal medya uygulaması Clubhouse için engelleme getirerek yasaklı platformlara bir yenisini daha eklemiş oldu.

Kısa sürede tüm dünyada popülerleşen sesli sosyal medya uygulaması Clubhouse, erişim engeli haberiyle gündemde. Uygulamada sansürlenen konuşmaların tartışılabilmesi, Çin hükümetini harekete geçirdi. Devletin kontrolünde tutamadığı uygulama, Çin’de tamamen yasaklandı.

Clubhouse’a erişim engeli gelmesi sürpriz bir haber değil diyebiliriz. Çin, devlet kontrolünde olmayan sosyal medya platformlarına daha önceden de yasak getirdi. Twitter ve Facebook da Çin’de yasaklı uygulamalar arasında yer alıyor. Popülerliği gün geçtikçe artan Clubhouse uygulaması da bunların arasına eklendi.

Clubhouse Uygulaması Nedir?

Özel sohbet odalarında iletişim kurabileceğiniz Clubhouse uygulaması sadece sesli iletişime imkan veriyor. Sohbet odalarında genelde bir konu başlığı bulunuyor. Seslerin kayda alınmadığı uygulamada her konudan konuşabilmek mümkün. Şu an sadece iOS cihazlarda erişime açık olan Clubhouse’u indirdiğiniz gibi kullanamıyorsunuz. Uygulama sizi bekleme listesine alıyor. Ancak uygulamayı kullanan bir arkadaşınız size davetiye gönderirse bekleme aşamasına gerek kalmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz