Birbirinden Faydalı 5 Ücretsiz Mobil Uygulama

0
2178
birbirinden faydali mobil uygulamalar

Günümüzde, akıllı telefonların kullanım şekli çoğunlukla sosyalleşmeye ve eğlenceye yönelik olsa da eğitici amaçla kullanımı da önemli bir orana sahip. Cihazlarımıza yüklediğimiz mobil uygulamalar sayesinde ilgi alanlarımızla ya da farklı konularla ilgili pek çok şey öğrenebiliyoruz. Uygulama mağazalarına her geçen gün yeni uygulamaların eklenmesiyle, artık neredeyse her alanda ihtiyacınıza cevap verebilecek uygulamalar bulmak mümkün oluyor. Akıllı telefonunuzda geçirdiğiniz zamanı verimli kılmak için siz de faydalı olabilecek mobil uygulama arayışındaysanız bu yazımız ilginizi çekecektir. Hayatınızı kolaylaştıracak ve birçok konuda kendinizi geliştirmenizi sağlayacak 5 mobil uygulamayı sizler için listeledik. Üstelik bu uygulamaları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Hadi o zaman bu eğitici uygulamalara göz atalım.

Görevlerim: Görev Zamanlayıcı. Organizatör

gorev zamanlayici uygulama

 

Görevlerim: Görev Zamanlayıcı. Organizatör uygulaması, günlük planlarınızı düzenlemeniz için en iyi aracınız olacaktır. Basit bir kullanıma sahip olan uygulama ile hedeflerinizin, görevlerinizin listesini hazırlayarak hayatınızı daha düzenli bir hale getirebilirsiniz. Günlük, haftalık belirlediğiniz programları uygulamanın hatırlatıcısını kullanarak kolay bir şekilde kaydediyorsunuz. Zamanınızı daha verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayacak olan uygulama ile kişisel planlarınızı organize edebilirsiniz. Uygulamayı Android cihazınız için buradan indirebilirsiniz.

Schulte Table – hızlı okuma ve dikkati geliştirmek

schulte table uygulamasi

Hızlı okuma becerisi kazandıran Schulte Table uygulamasının egzersizleriyle odaklanmanızı geliştirebilir ve okumanızı iyileştirebilirsiniz. Uygulamada 1’den 25 kadar sayıların ya da harflerin bulunduğu tabloda, istenenleri ardışık olarak bulmanız ve seçmeniz gerekiyor. Bunun için belirli bir süreniz olduğunu da belirtelim. Tabloların merkezine bakarak yapacağınız işlemler, konsantrasyonunuzun gelişmesini sağlayacaktır. Uygulamanın menüsünde yer alan hareketli tablo biraz daha zorlayıcı oluyor. Düzenli egzersizlerle, yaptığınız çalışmaların olumlu sonuçlarını alabilirsiniz. Uygulamayı Android cihazınız için buradan indirebilirsiniz.

Kelime Ezberleme: İngilizce Kelimeler

ingilizce kelime ezberleme

Kelime Ezberleme uygulaması özellikle İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için ideal bir uygulama olacaktır. Uygulamada telaffuz ve yazma egzersizleri, soru tabanlı öğrenme, görsel ve işitsel öğrenme gibi içerikler bulunuyor. Kullanımı kolay ve keyifli olan uygulamanın okuma, yazma, dinleme pratiklerinden faydalanarak etkili bir şekilde kelime bilginizi zenginleştirebilirsiniz. Uygulamayı Android cihazınız için buradan, iOS cihazınız için buradan indirebilirsiniz.

Kitap Oku – Ücretsiz İnternetsiz E-Kitap

e kitap uygulamasi

İstediğiniz zaman kitap okuma keyfinizi devam ettirecek Kitap Oku – Ücretsiz İnternetsiz E-Kitap uygulaması ile okumak istediğiniz kitapları ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Beğendiğiniz kitapları kaydederek daha sonra okuyabilirsiniz. Ayrıca sayfa üzerinde cümlelerin altını çizebiliyor, notlar alabiliyorsunuz. Yazı stillerini değiştirme imkanınız olduğunu da söyleyelim. Uygulamayı Android cihazınız için buradan indirebilirsiniz.

Kişisel Gelişim – Beyin, Hafıza, Kariyer Geliştirme

kisisel gelisim uygulamasi

Farklı kategorilerde birçok makale barındıran uygulama, kişisel gelişiminize yardımcı olacaktır. Uygulamada başarı hikayeleri, motivasyon yolları, zeka geliştirme, hafıza Geliştirme, özgüven geliştirme gibi pek çok alanda ilham veren makaleler bulacaksınız. Beğendiğiniz makaleleri favorilere ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca makalelere yorum yapabiliyor ve diğer kullanıcılarla fikir alışverişinde bulunabiliyorsunuz. Uygulamayı Android cihazınız için buradan indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz