Arazi Odaklı Süper Otomobil: Laffite X-Road

0
1476
laffite x-road

Laffite, her türlü yol koşuluna uygun olarak geliştirdiği yeni otomobili ile adından söz ettiriyor. Kullanım alanının hem arazi hem de asfalt olabilmesi, bu yeni otomobili oldukça özel kılıyor. Laffite, diğer arazi araçlarına güçlü bir rakip olacak süper otomobil X-Road’dan sadece 30 adet üretileceğini de belirtti.

Aracın “süper otomobil” olarak adlandırılması, General Motors üretimi LS3 V8 motoruna sahip olmasıyla yüksek bir performans sunmasından kaynaklı diyebiliriz. Güç seçenekleri 476 beygir ile 730 beygir arasında değişen X-Road’un maksimum hız değerinin de 230 km/s olduğu belirtildi. Büyük lastikleri sayesinde en zor zeminlerde bile güçlü bir sürüş imkanı sunan araç, arkadan itişli ve sadece iki kişiyi taşıyabiliyor. Laffite, ileride bu aracın elektrikli versiyonunu geliştirmeyi de hedefliyor.

laffite x-road arazi

Arazi odaklı geliştirilen süper otomobil X-Road teslimatlarının, 2020’nin sonlarına doğru başlatılabileceğini duyuran Laffite, başlangıç fiyatının 465.000 dolar olarak belirlenmiş olduğunu da açıkladı. Aracın elektrikli versiyonu için tahmin edilen fiyat etiketi ise 545.000 dolar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz