App Annie Mobil Uygulama Raporu Yayınladı!

0
1377
app annie

Geçtiğimiz yıl mobil uygulamalar açısından son derece hareketliydi. Bununla beraber uygulamaların performansları ve analizleri bir hayli konuşulmuştu. Mobil uygulama geliştiricilerinin gözünden kaçmayan bu durum App Annie firmasının raporunda hayat buldu. Firma yayınladığı raporda 2018 yılında yayınlanan bu uygulamaların performanslarını inceledi! Yayınlanan uygulama sayısının 2,7 milyon olduğunun altını çizerek haberimize devam edelim. İşte o araştırma sonucu!

  • Yayınlanan uygulamaların mağazalarda yaptığı harcamalara göz atıldı. Bunun sonucunda uygulama mağazaları için yapılan harcamaların %74’ünün, mobil oyunlar için yapıldığı tespit edildi. Bu sonuç bizlere mobil oyunlar için reklam bütçesinin önemini bir kez daha vurguluyor.
  • Yapılan harcamalar içerisinde uygulama içi satın almalar %95’lik dilim kapsarken, geri kalan %5’lik dilimin ücretli uygulamalar olduğu tespit edildi.
  • 2018 yılında en çok indirilen uygulamaların %33’ü popüler oyunlar oldu.
  • App Annie önemli bir bulguya daha ulaştı. Yaptıkları araştırmaya göre akıllı telefon sahipleri, telefonla geçirdikleri vaktin %10’unu mobil oyunlara harcıyor. Hal böyle olunca bu tür oyunların etkileşimi de bu oranda artmış durumda.
  • Araştırma raporunun diğer bir kıyaslaması mobil mağazalar üzerine. Yapılan araştırmalar Play Store üzerinden daha çok mobil uygulama indirildiğini gösteriyor. Ancak en çok harcamanın App Store üzerinden indirilen uygulamalarda olduğu sonucuna varıldı.
  • 2,7 milyon uygulamanın kullanıcıları hakkında da bir sonuç yayınlandı. Play Store kullanıcıları ile buluşan rakam 1,6 milyon iken, geri kalan 1,1 milyonun App Store kullanıcısı olduğu biliniyor.
  • App Annie raporu tüm bu bilgiler ışığında 2017 yılına da ışık tutuyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kullanıcılar mağazada 2018 yılına göre %15 daha fazla harcama yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz