Android ve iOS İçin En Popüler Radyo Uygulamaları

0
1254
android ve ios populer radyo uygulamalari

Dijital yayıncılığın gelişmesiyle birlikte müzik dinleme platformlarındaki çeşitlilik de gün geçtikçe artıyor. Bu platformlar her ne kadar kullanıcılara farklı ve zengin özellikler sunuyor olsa da radyo dinlemenin keyfi bazılarımız için hala ayrı bir yere sahip. Radyo dinleme alışkanlığı olanlar için günümüz teknolojisiyle birleştirilerek geliştirilen pek çok radyo uygulaması mevcut. Radyo dinlemeyi sevenler, bunların birçoğuna ücretsiz olarak kolaylıkla erişebiliyor. Bu uygulamalarda her ülkeden farklı tarzdaki müzik türlerinin çalındığı radyo istasyonlarını bulabiliyorsunuz.

Gelişmiş radyo uygulamalarında dünyanın her yerinden yayın yapan radyo istasyonları üzerinden, seveceğiniz tarzdaki müzikleri dinleyebilirsiniz. Birçok uygulamada kategoriler seçeneğinden tüm müzik türlerini görebiliyor ve kolaylıkla beğendiğiniz tarzda yayın yapan kanalları seçebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamaya her girdiğinizde tekrar aramak zorunda kalmadan istediğiniz radyo istasyonunu favorilere kaydedebiliyor, sonrasında zahmetsizce bu istasyonlara ulaşabiliyorsunuz. Peki kullanıcılar tarafından en çok kullanılan radyo uygulamaları hangileri? Bu yazımızda Android ve iOS platformunda kullanılan en popüler çevrimiçi radyo uygulamalarını paylaştık. Şimdi bu uygulamalara bir göz atalım.

En Popüler Çevrimiçi Radyo Uygulamaları

TuneIn Radio

tunein radio uygulamasi

TuneIn Radio, 100 binden fazla radyo istasyonuyla kesintisiz müzik sunuyor. Uygulamada müzik kanallarının dışında ulusal ve küresel kaynaklardan haber, spor kanalları ve podcast yayınlarını da bulabilirsiniz. TuneIn Radio uygulamasını, Android cihazınıza buradan, iOS cihazınıza buradan indirebilirsiniz.

Heart Radio App

heart radio app

En çok kullanılan radyo uygulamalarından biri olan Heart Radio, pek çok radyo kanalının yanında podcast’ler de dinleyebileceğiniz bir uygulama. Favori programlarınızı kaydedebilir ve sonrasında çevrimdışı olarak bu programları dinleyebilirsiniz. Favori programlarınıza abone olduğunuzda her gün otomatik olarak kaydetme yapılıyor. Uygulamayı Android cihazınıza buradan, iOS cihazınıza buradan yükleyebilirsiniz.

Radyo Kulesi

radyo kulesi app

Binden fazla radyo kanalına sahip uygulamada, kategoriler kısmından sevdiğiniz tarzdaki radyo kanallarını seçebiliyor, özel olarak da arama kısmında aratabiliyorsunuz. Ayrıca beğendiğiniz kanalları favoriler bölümüne ekleyerek istediğiniz zaman kolaylıkla bu kanallara ulaşabiliyorsunuz.  Uygulamayı Android cihazınıza buradan, iOS cihazınıza buradan yükleyebilirsiniz.

XiiaLive

xiialive app

Gelişmiş arama filtreleri, favori seçeneği, 50 binden fazla radyo istasyonu ile XiiaLive, en popüler radyo uygulamalarından biri. Uygulamada uyku zamanlayıcısı ve alarm özelliği bulunuyor. En sevdiğiniz radyo kanalıyla uyanmak için alarm kurabiliyorsunuz. Uygulamayı Android cihazınıza buradan, iOS cihazınıza buradan indirebilirsiniz.

AccuRadio

accuradio app

Uygulamada en sevdiğiniz radyo kanallarını kaydedebiliyor ve beğenmediğiniz kanalları da işaretleyerek özelleştirebiliyorsunuz. 50’den fazla müzik türünün bulunduğu AccuRadio’da dünyanın her yerinden radyo kanalı yayınlarını bulabilirsiniz. Uygulamayı Android cihazınıza buradan, iOS cihazınıza buradan yükleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz