Android 12 ile Gelen Yeni Özellikler

0
1420
android 12 ile gelen yeni ozellikler

Android cihazlara yeni özellikler geliyor. Kullanıcıların merakla beklediği Android 12 sürümünün özellikleri belli oldu. Google’ın yeni işletim sistemi, birçok özelliği beraberinde getiriyor.

Android 12 yazılım güncellemesinin üçüncü beta sürümü yayınlandı. Kullanıcılar birçok özelliğe kavuşuyor. Yenilikler arasında daha işlevsel özellikler bulunuyor. İşte Android 12 ile gelen tüm yeni özellikler!

Android 12 Özellikleri

Kayan ekran görüntüleri: Kayan içeriği yakalamayı ve paylaşmayı kolaylaştırmak için kayan ekran görüntüleri eklendi. Kullanıcılar kaydırılabilir bir içeriğin ekran görüntüsünü yakaladıklarında, ekran görüntüsünü tam içeriğe genişletmek için artık “Daha fazlasını yakala” seçeneğini görecekler ve ardından kırpmayı ayarlayabilecekler.

android 12 ozellikler

Cihazda arama: Yüksek performanslı yeni bir cihaz içi arama motoru olan AppSearch olacak. AppSearch ile uygulamalar, yapılanmış veriler üzerinde arama yapabiliceği gibi aynı zamanda çoklu dil desteği ve alaka düzeyi sıralaması gibi hizmetler de sunulacak.

WindowInsets’te Gizlilik Göstergeleri API’si: Android 12 Beta 2 ile birlikte bir uygulamanın cihaz kamerasını veya mikrofonunu ne zaman kullandığını gösteren durum çubuğundaki gizlilik göstergeleri desteği eklendi. Beta 3’te WindowInsets’e, mevcut yönlendirme ve dil ayarlarını dikkate alarak, göstergelerin maksimum sınırlarını ve bunların ekrandaki yerleşimini elde etmenizi sağlayan yeni gizlilik göstergesi API’leri eklendi.

Kamera ve mikrofon geçişleri: Beta 2’de, kullanıcıların tüm uygulamalar için cihaz mikrofonuna ve kamerasına erişimi anında kapatmasına olanak tanıyan yeni geçişler sunuldu. Bunlar, tüm kısıtlamaları ayarlayabilmeleri için kurumsal yöneticiler için erişilebilir hale getirildi.

CDM ile eşleştirilmiş uygulamalar için yeni izin: Sisteme şeffaflık sağlarken temel işlevleri yerine getiren yardımcı uygulamaları daha iyi desteklemek adına, CDM ile eşleştirilmiş uygulamalar, yeni bir izin ayarından sonra arka plandan ön plan hizmetlerini başlatabilecek.

Daha iyi ve daha hızlı otomatik döndürme: Ekranın ne zaman döndürüleceğini daha doğru algılamak için ön kamerayı kullanarak Android’in yüz algılamalı otomatik döndürme özelliği geliştirildi.

android 12 yenilikler

Android 12 ve oyun: Kullanıcılar, daha iyi pil ömrü veya en yüksek kare hızlarını elde etmek için performans modunu seçebilecekler. Oyunlarla ilgili bir diğer yenilik de indirirken oynama deneyiminin sunulması. Android 12, oyunun arka planda kurulumu gerçekleşirken oyuna dahil olmanıza izin veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz