Android 11 İle Telefonlara Geri Dönüşüm Kutusu Geliyor

0
738
android 11 geri donusum kutusu

Android işletim sisteminin yeni sürümü Android 11, akıllı telefonlara yeni bir özelliği getiriyor. Kullanıcılar, Android 11’e eklenecek olan geri dönüşüm kutusu ile artık silinen verileri geri getirme imkanına sahip olacak.

Google, Android 11’in beta sürümünün yayınlanmasıyla yeni bir özelliği karşımıza çıkardı. Kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik Android 11’de geri dönüşüm özelliği sunulacak. Geri dönüşüm kutusu sayesinde Android kullanıcıları yanlışlıkla sildikleri fotoğraf, video, dosyaları kurtarıp tekrar cihazlarına yükleyebilecekler.

Silinen Dosyalar Geri Yüklenebilecek

Kullanıcıların sildiği veriler Windows ve macOS işletim sistemlerinde olduğu gibi ilk olarak geri dönüşüm kutusuna taşınacak. Silinen veriler 30 gün boyunca çöp kutusunda saklanacak ve istenildiği zaman telefona geri yüklenebilecek. 30 günün sonunda ise otomatik olarak işletim sistemi tarafından veriler tamamen silinecek.

Google Drive ve Google Fotoğraflar gibi uygulamalarla geri yükleme işlemi yapılıyordu. Ancak Android 11 ile birlikte bu uygulamaları kullanmadan da geri yükleme yapma imkanı getiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz