1 Milyon Yazılımcı Projesi Nedir? Başvuru Nasıl Yapılır?

0
1070
1 milyon yazilimci projesi nedir

Yazılım dünyası için yeni yeteneklerin yetiştirilmesi kapsamında yeni bir proje başlatıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan “1 Milyon Yazılımcı Projesi” ile gençlerin yazılım alanında geliştirilmesi hedefleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yazılım alanıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yazılım sektöründe daha fazla yazılımcının yetişmesi için “1 Milyon Yazılımcı Projesi”ni başlattıklarını duyuran Erdoğan, bu proje ile 3 yılda 1 milyon yazılımcının yetiştirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Projeyle ilgili olarak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da Twitter hesabından detaylı açıklamalar yaptı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesindeki BTK Akademi eğitim portalı üzerinden gençlere yazılım eğitimi verilecek.

Programa katılmak isteyenler internet üzerinden başvurularını yapabilecek ve özgeçmiş bilgilerini doldurarak eğitim almaya başlayabilecekler. Online eğitim platformunda şu an için Algoritma, Big data, Bilgisayar programlama, Block Chain, İş zekası, İşletim sistemi, Mobil uygulama geliştirme, ofis programları, oyun programlama, proje yönetimi, Siber güvenlik, Veritabanı, Web programlama eğitimleri veriliyor. Alınan eğitimler ve eğitimlerden kazanılan başarılar, kişilerin özgeçmişlerine eklenecek.

1 Milyon Yazılımcı Projesi’ne başvuru yapmak için buradan kayıt oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz