Yuvarla İle Bağış Yapmak Artık Çok Kolay

0
3249

Siz de içtiğiniz kahve ile dernek ya da vakıflara bağış yaparak onlara destek olmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise ihtiyacınız olan tek şey Google Play ya da App Store üzerinden ücretsiz olarak indireceğiniz Yuvarla mobil uygulaması olacaktır. Peki, nedir bu Yuvarla?

Yuvarla, yaptığınız market alışverişleri, restoran harcamaları, içtiğiniz kahve hatta aldığınız herhangi bir ürün sayesinde seçeceğiniz sivil toplum kuruluşuna bağış yapmanıza imkân tanıyan bir mobil uygulamadır. Kredi kartı ya da banka kartınız ile yaptığınız harcamanın küsuratlarını bir sonraki TL’ye yuvarlayarak o parayı bağış yapmanızı sağlar. Örneğin 9.90 TL’ye bir ürün aldığınız zaman 0.10 TL’yi istediğiniz sivil toplum kuruluşuna bağışlayabilirsiniz.

Kuruşları iyiliğe ve yardıma dönüştürmeyi amaçlayan Yuvarla mobil uygulaması ile bağış yapabilmek için ilk olarak Dernek ya da Vakıf seçimi yapmanız gerekiyor. Daha sonra uygulama içine tanımlamış olduğunu kartınız ile yaptığınız alışverişlerden kalan küsuratlar otomatik olarak bağışlanacaktır. Otomatik olarak bağış yapılmasını istemiyorsanız uygulama ayarlarından bunu belirtebilir, her bağışta hangi kuruma bağış yapacağınızı seçebilirsiniz.

Yuvarla mobil uygulaması ile bağış yapabileceğiniz kurumlar arasında; AKUT, TEMA, Türk Eğitim Vakfı, Darüşşafaka, Unicef, Türk Kızılayı ve birçok sivil toplum kuruluşu bulunur. Yuvarla ile yapılan bağışların tamamı seçtiğiniz sivil toplum kuruluşu tarafından tahsil edilir. Yapmış olduğunuz bağış ile ilgili bütün detayları hesap hareketleri ya da kart ekstrenizde görebilirsiniz.

Yuvarla mobil uygulamasında kart bilgilerinize ihtiyaç duyulmaz. Uygulamayı kullanarak bağış yapabilmek için kullanacağınız kartın ilk 6 hanesi ile son 4 hanesi ve T.C. kimlik numaranız yeterli olacaktır. Vermiş olduğunuz bilgiler Yuvarla uygulaması dışında herhangi bir işlem için kullanılmaz.

Yuvarla uygulaması oldukça güvenli bir uygulamadır. Kullanıcı bilgilerinin korunma altına alınması için gerekli olan 256 Bit SSL sertifikasına sahiptir. Ayrıca uygulamadan çıktığınız zaman otomatik olarak oturumun kapatılması ve uygulama girişinde yapılan kimlik kontrolleri farklı kişilerin sizin adınıza uygulamaya giriş yapmasını önlemek açısından geliştirilen güvenlik önlemleridir.

Yuvarla uygulamasını tamamen ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bunun için Google Play ve App Store mağazalarını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Yuvarla
Yuvarla
Price: Free
  • Yuvarla Screenshot
  • Yuvarla Screenshot
  • Yuvarla Screenshot
  • Yuvarla Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz