YouTube’u arka planda küçültün.

0
8542
youtube arka planda kucultun

Akıllı telefonlarda gün geçmiyor ki yeni bir uygulama üretilmesin. Bu uygulamalar içerisinde kimisi gerçekten yararlıyken kimisi de bir o kadar gereksiz olabiliyor. Fakat bugün sizler için hayatımızı çok kolaylaştıracak bir uygulamayı konu edindik. Eminiz ki şu durumu muhakkak yaşamışsınızdır. YouTube’da müzik dinlerken bir anda telefonunuza mesaj gelir. Ardından ekranı küçültme seçeneği olmadığından müziği kapatmak zorunda kalırsınız. Bahsettiğimiz bütün bu olaylara son veren YouTube’u arka planda küçültün uygulaması ile tanışalım!

Öncelikle YouTube ile müzik dinlemeye kesintisiz bir şekilde devam edebilirsiniz. Uygulamanın pek çok açıdan faydası bulunuyor. Akıllı telefonlarınızın hafızasında yer kaplamayacak bu uygulama sayesinde kayan oynatıcı özelliğini kullanabilirsiniz. Yani uygulama otomatik olarak telefon ekranınıza uyumlanacaktır. Bu sayede telefonunuzun ana ekranında ufak bir kare içerisinde video görünecektir. Uygulama bu moddayken isterseniz bir sonraki veya önceki videoya geçiş yapabilirsiniz.

Ana ekranınızda bulunacak olan YouTube’u arka planda küçültün uygulaması aynı zamanda ekran üzerinde hareket edebilir. Uygulama ekranını istediğiniz yönde sürükleyebilirsiniz. Bu uygulamanın diğer bir avantajı arama yapma kolaylığıdır. Tıpkı normal YouTube ekranında olduğu gibi oynatma listelerinizi yönetebilirsiniz.

Genellikle YouTube videoları kaydedilemediği için sevdiğiniz şarkıyı bulamayabilirsiniz. Çalma listenizde olmayan bir şarkıyı keşfettiğinizde, biten çalma listelerini kaydetme özelliğini kullanın. Bu sayede dinlediğiniz bütün şarkıların listesi kayıtlı olacaktır. Eğer uygulamanın akıllı telefonunuzun şarjını bitirdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Her detayın düşünüldüğü bu uygulamayı güç tasarruf modundayken kullanabilirsiniz. Sizin yerinize her şeyi ayarlayan bu uygulama, telefonunuzun ekran parlaklığını düşürecektir. Aynı zamanda telefon ekranınızı kilitleyerek şarjınızın bitmesini önler.

Uygulamaya ilişkin bilinmesi gereken tek detay; uygulamayı küçük boyutta veya arka planda oynattığınızda video görüntülenmeyecektir. Bunun sebebi de video görüntü boyutunun telefon ekranınızdan çok daha fazla büyük olmasıdır. Eğer videoyu da izlemek isterseniz uygulama ekranını büyültmeniz yeterli olacaktır.

YouTube’u arka planda küçültün son olarak bir konuda daha destek vermiyor. YouTube üzerinde izlediğiniz videoları indirme seçeneği bu uygulamada bulunmuyor. Yalnızca videoyu değil, müzikleri de indiremiyorsunuz. Uygulamanın böyle bir özelliği olsa çok daha güzel olabilirdi. Ancak umarız ki yakında bu tür özellikleri de eklenecektir. Ek olarak uygulamanın yalnızca Play Store üzerinde bulunduğunu belirtmeliyiz. Sizlerde Android cihaz kullanıyorsanız bu uygulamaya bir şans vermelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz