Yeni İşletme Ağınız: WhatsApp Business

0
2039
whatsapp business

Hemen herkesin kullandığı WhatsApp uygulaması için yepyeni bir dönem başlıyor. Uygulamanın geliştiricileri tarafından yeni çıkan WhatsApp Business uygulaması adından bir hayli söz ettirecek gibi görünüyor. İşletmeler için oldukça avantajlı görünen WhatsApp Business uygulamasının tüm detaylarından bu yazımızda bahsedeceğiz. Hadi o zaman yeni WhatsApp uygulamamız ile tanışalım!

Öncelikle WhatsApp Business işletmeniz için müşterilerinize ulaşmanın en kolay yoludur. İşletmenize ait kurumsal web sitenizde veya sosyal medya hesabınızda telefon numaranızı ekleyebilirsiniz. Bu telefon numaranızı ise ister sabit hat ister 0232.. şeklinde başlasın; WhatsApp Business uygulamasına taşıyabilirsiniz. Uygulamada kullanabileceğiniz birçok özellik bulunuyor. Mesela uzaktasınız fakat müşteriniz mesaj attı. Böyle durumlar için özel olarak ayarlayacağınız mesajınız doğrudan müşteriye iletilecektir. Aynı şekilde müşterilerinize özel bir karşılama mesajı oluşturabilirsiniz.

Son derece avantajlı olan uygulamanın bazı detayları bulunuyor. Örneğin iş hattı olarak tahsis ettiğiniz telefon numaranızı normalde WhatsApp uygulamasında kullandığınızı varsayalım. Business uygulamasına geçmek isterseniz ilk yapmanız gereken Play Store veya App Store üzerinden uygulamayı indirmek. Ardından kurulum esnasında size bir uyarı verecektir. WhatsApp ve WhatsApp Business uygulaması aynı telefon numarası için kullanılamamaktadır. WhatsApp uygulamasındaki bilgilerinizi Business’a taşımak ister misiniz sorusunu alacaksınızdır. Bilgilerinizi taşıdığınız takdirde artık numaranız işletme hesabı olarak geçecektir.

İşletme bilgilerinizi bu uygulamada detaylarıyla ekleyebilirsiniz. Uygulamanın esas özelliği birçok açıdan özelleştirme imkanı sunmasıdır. İşletmenizin adresi, web siteniz gibi bilgileri profilinize ekleyebilirsiniz. Özellikle butik işletmeleri için bir avantajdan bahsedeceğiz. WhatsApp Business uygulamasında etiketler özelliği bulunuyor. Bu etiketlerde yeni müşteri, sipariş tamamlandı, yeni sipariş gibi birçok isim kayıtlı. Sizlerde müşterilerinize uygun etiketleri atayarak işlerinizi sıraya koyabilirsiniz. İş takibinizi daha kolayca yapabilirsiniz. Uygulamaya dair son bir durumdan bahsedelim. Şuan için yalnızca Android cihazlarda kullanılıyor. Hem uygulama geliştirilmeye devam ediyor. Hem de WhatsApp Business iphone ne zaman konusunda belirli bir tarih bilinmiyor. Ancak yapılan güncelleştirmeleri bizler de takip edip sayfamızda paylaşmaya devam edeceğiz.

Neden Sevdik?

  • İşletmeler için birçok özelliğe sahip.
  • Kullanımı kolay ve resmi bir işletme profili oluşturmanızı sağlıyor.
  • Müşterilerinizi kolayca karşılayabilirsiniz.
  • Otomatik mesajlar sayesinde işleriniz aksamaz.
  • Etiketler iş takibini yapmanızı kolaylaştırır.

Siz Sormadan Biz Söyleyelim!

– Telefonumda ne kadar yer kaplar?
26 MB

– Türkçe dil seçeneği var mı?
Evet

– Uygulama içi satın alma var mı?
Hayır

– Kullanmak için oturum açmak gerekir mi?
Evet

WhatsApp Business
WhatsApp Business
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Business Screenshot
  • WhatsApp Business Screenshot
  • WhatsApp Business Screenshot
  • WhatsApp Business Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz