Word Reminder – İngilizce Kelime Hatırlatıcı, Test

0
3670
Word Reminder

İngilizce öğrenmenin temelinde sözcük bilgisi vardır. Grammer bilgisinin yanında çok önemlidir. Elbette ne kadar çok İngilizce kelimeye hakim olursanız dil öğrenmeniz o denli kolaylaşacaktır. Fakat İngilizce öğrenmek isteyen herkesin genel sorunu kelimelerdir. Sözlükte yer alan onlarca kelimeyi ezberlemek hiç kolay değildir. Birde yüksek lisans sınavlarına hazırlanıyorsanız ve yabancı dil sınavlarına girecekseniz kelime ezberlemeniz zorunlu hale gelir. Peki İngilizce kelimeleri öğrenmenin en kolay yolu nedir? Tabi ki hatırlatıcıları kullanmak… Hadi o zaman Word Reminder – İngilizce Kelime Hatırlatıcı, Test uygulaması ile tanışalım!

Uygulamanın en güzel özelliği kelimeleri zorluk seviyelerine göre sınıflandırmış olması. Herkesin İngilizce seviyesi farklıdır. Bununla beraber doğru seviyeden başlayıp ilerlemek çok önemlidir. Eğer hiçbir İngilizce yeterliliğiniz yoksa temel seviyeden başlayabilirsiniz. Ayrıca uygulama kendini mütemadiyen geliştiriyor. Word Reminder – İngilizce Kelime Hatırlatıcı, Test uygulamasına dilerseniz sizler de katkıda bulunabilirsiniz. Kelime ekle seçeneği özellikle mesleki İngilizce alanında işinize yarayacaktır. Bilmeyenlerimiz için bu konudan da biraz bahsedelim.

Mesleki İngilizce her mesleğin kendine özgü terimlerini ifade eder. Genel İngilizce bilgisinden ayrıdır. Örneğin bir Mimar kendi mesleğiyle ilgili İngilizce sözcükleri bilmelidir. Aynı şekilde bir doktor veya mühendis… Sizler de mesleki anlamda kendinizi geliştiriyorsanız bu kelimeleri ekleyebilirsiniz. Ardından hatırlamak istediğiniz kelimeleri seçip hatırlatma seçeneklerini ayarlayabilirsiniz. Tam öğrendiğiniz kelimeyi unuttum dediğiniz anda karşınıza uygulama bildirimi çıkacaktır. Bu sayede kelimeleri kalıcı ve hızlı bir şekilde öğreneceksiniz. Üstelik bunu yaparken bu kadar çok kelimeyi nasıl öğrendiğinizin farkında bile olmayacaksınız. 🙂

Word Reminder – İngilizce Kelime Hatırlatıcı, Test uygulaması için diğer keyifli özellik “kelime bilgini göster” oyunudur. Sizler de kendinizi geliştirdikçe bu oyunlarda yüksek skorlara ulaşabilirsiniz. Oyunda öğrendiğiniz kelime bilginizi test etmenizin en güzel yoludur. Ayrıca yalnızca bu oyunda skor yapmak için bile kelimeleri öğrenmeye başlayacaksınız. Aslında son derece faydalı bir motivasyon kaynağı da diyebiliriz. Bizler Word Reminder – İngilizce Kelime Hatırlatıcı, Test uygulamasını çok sevdik. Cihazınızda yalnızca 13 MB yer kaplayacak uygulamayı sizler de indirebilirsiniz. Yorum ve görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz