WhatsApp’ın Desteği Keseceği Telefonlar Belli Oldu

0
1064
whatsapp destegi kesecek

Neredeyse herkesin telefonunda olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Windows Phone işletim sistemine sahip telefonlarda çalışmayacağını duyurmuştu. Popüler platform, yeni yıl ile birlikte başka telefonlar için de desteğini keseceğini açıkladı.

WhatsApp, 31 Aralık 2019 tarihinden itibaren Windows Phone işletim sistemli telefonlarda desteklenmeyecek. WhatsApp yetkilileri tarafından yapılan açıklamada tüm Windows telefonlarda desteğin kesileceğine ek olarak bazı Android ve iOS cihazlarda da destek vermeyi sonlandıracakları belirtildi. Yayınlanan habere göre popüler uygulama, 1 Şubat 2020 ile birlikte Android 2.3.7 ve daha eski sürümlerden desteğini kesecek. iPhone kullanıcılarını da ilgilendiren haberde iOS 7 ve daha eski sürümler için aynı durumun geçerli olduğunu söyleyelim.

Eğer yukarıda yazdığımız işletim sistemlerinden biriyle çalışan telefonunuz varsa ve Whatsapp kuruluysa kullanmaya devam edebileceksiniz. Ancak uygulamada oturumu tekrar açmanız ya da uygulama güncellemelerini alabilmeniz mümkün olmayacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz