Whatsapp’a 3 Yeni Özellik Geliyor!

1
1331

Günümüzün en popüler akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulamalarından biri olan WhatsApp, gelmesi uzun zamandır beklenilen özelliklerini gösterdi. İşte WhatsApp’a gelecek 3 yeni özellik!

  • Çoklu Platform Desteği

Bundan birkaç ay önce WABetaInfo, WhatsApp geliştirici ekibinin çoklu platform desteğini WhatsApp’a eklemek için çalıştığını açıkladı. Fakat uzun süre geçmesinin ardından WhatsApp yetkilileri konu ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadılar. Buna rağmen WABetaInfo açıklamalarını tazeleyip çoklu platform desteğini WhatsApp’a getireceklerini bir kez daha net bir dille açıkladı.

  • Gelen Sesli Mesajları Bildirimden Dinleyebilme Özelliği

WhatsApp, iOS kullanıcıları için yapacağı güncellemelerin ikincisi olan bu özellik kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayacak nitelikte. Kullanıcılar artık sesli mesajlar bildirim olarak geldiğinde telefon kilidi açmadan, uygulamaya girmeden yani telefon kilidindeyken dinleme özelliğinden yararlanabilecekler. Çoklu platform desteği özelliğine nazaran bu özelliğin gelmesi daha kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü WhatsApp geçtiğimiz günlerde, iPhone kullanıcılarının kendilerine gelen sesli mesajları dinleyebilmesi için çeşitli testler yapmaya başlamıştı.

  • Boomerang Özelliği

Instagram’ın en sevilen özelliklerinden biri olan Boomerang’ın yakın zamanda WhatsApp’a da gelmesi bekleniyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Instagram’da olduğu gibi WhatsApp’a da Boomerang ile videolar oluşturup durumlarına ekleyebilecekler.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz