WhatsApp, Yeni Özelliğiyle Sahte Haberlerin Yayılmasını Önleyecek

0
1004

WhatsApp, platform üzerinden yanlış bilgilerin, yalan haberlerin yayılmasını engellemek adına yeni bir özelliği devreye sokmak için çalışıyor. Test aşamasında olan özellik kullanıcılara, paylaşılan bilgilerin doğruluğunu kolaylıkla internetten teyit etmelerini sağlayacak.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta bilgi kirliliği yaratan pek çok paylaşım yapılabiliyor. Bu paylaşımlar da kısa zaman içinde çok fazla kullanıcıya yayılabiliyor. Platform, bunu engellemek adına yeni bir özellik geliştirdi. Bilgi kontrolünü sağlayacak olan yeni özellikle birlikte kullanıcılar, kendilerine gelen mesajların doğru olup olmadığını anında internet üzerinde aratabilecek.

whatsapp sahte haberler arama ekrani

Henüz beta sürümünde olan özellikle, kullanıcılara gelen mesajların yanında bir arama simgesi çıkacak. Bu simgeye basıldığında gelen mesajın internet üzerinde aratılabilmesi için bir arama ekranıyla karşılaşacaksınız.

Özellikle son zamanlarda koronavirüsle ilgili sahte haberlerin hızla yayılması, en çok kullanılan uygulamalardan biri olarak WhatsApp için gerekli bir özellik olarak görülüyor. Hızlı bilgi kontrolünü sağlayacak olan bu özelliğin, beta sürümünden sonra tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz