WhatsApp, Sohbet Yedekleri İçin Şifreleme Getiriyor

0
777
whatsapp sohbet yedekleri icin sifreleme

WhatsApp, sohbet yedekleri için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp kullanıcıları yeni özellikle birlikte yedeklenen sohbet geçmişleri için şifre belirleyebilecekler.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, güvenlik konusunda yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre platforma yakında sohbet yedekleri için şifreleme özelliği gelebilir. WhatsApp’ın bu özelliği sayesinde sohbet yedekleri şifrelenmiş olacak.

WhatsApp Sohbet Yedeklerinde Yeni Bir Şifreleme Kullanılacak

WhatsApp’ın, yeni bir parola koruma özelliği ile bulut yedeklemelerinin güvenliğini artırmak için çalıştığı belirtiliyor. Sohbet yedeklemeleri şifrelenerek yalnızca kullanıcı tarafından erişilebilmesi sağlanacak.

whatsapp sohbet yedekleri

Sohbet geçmişlerini yedeklemek isteyen kullanıcılar, şifre kullanmak istediklerinde mevcut telefon numaraları üzerinden bir doğrulama yapacaklar. Doğrulama işleminden sonra en az 8 karakterden oluşan bir şifre belirleyerek yedeklemeleri şifrelemiş olacaklar.

whatsapp sohbet yedekleri sifre

Yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil. Son dönemde gizlilik politikasıyla tartışmaların odağında olan WhatsApp, güvenliği artırmak için bu hamlesini hızlandıracaktır diye düşünüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz