VR Gözlüklü İneklerin Süt Kalitesi Arttı

0
1467
vr gozluklu inek

Sanal gerçeklik(VR) teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte kullanım alanlarının da ilginç bir hal alarak ilerlediğini söyleyebiliriz. İnsanlardan sonra şimdi de hayvanlarda kullanılan VR gözlük şaşırtıcı sonuçları beraberinde getirdi.

Rusya’daki çiftçiler, ineklerdeki süt miktarını ve kalitesini arttırmak amacıyla ineklere VR gözlüğü takmaya başladılar. Moskova yakınlarındaki bir çiftlikte, ineklerin sütünden daha iyi verim almak için çözüm yolları arayan çiftçiler yeni bir yöntem geliştirdi. İneklere sanal gerçeklik(VR) gözlüğü takılarak psikolojik durumlarını olumlu hale getirmek adına güneşli hava ve yeşil otlakların görüntüsü verildi. Bir süre gözlemlenen durum sonucunda çiftçiler istedikleri amaca ulaşmış oldu. VR gözlük kullanan ineklerin süt miktarlarında ve kalitelerinde artış gerçekleştiğini söyleyen çiftçiler, bu projeyi daha fazla geliştirmek istiyorlar.

Araştırma sonucundan da anlaşılacağı üzere inekler, açık ortamda kendilerini daha mutlu hissediyor ve daha sağlıklı oluyor. Hayvan hakları savunucularının ve veganların tepkisini çeken bu yöntemin nasıl ilerleyeceğini ve uzun vadede ne gibi sonuçlar getireceğini merakla takip edeceğiz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz