Ulusal Programlama Yarışmasında Türkiye’nin Gururu Oldular

0
1370
Ulusal Programlama Yarismasi turkiye

ODTÜ ve ICPC Vakfı iş birliği yaparak 12-15 Eylül tarihleri arasında Ulusal Programlama yarışmasını gerçekleştirdiler. Ulusal Programlama Yarışması Türkiye’den 14 üniversitenin katılımıyla gerçekleşti. Toplam 152 öğrencinin bulunduğu yarışmada öğrenciler takımlar halinde yarıştılar. Yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği bölümlerinden yoğun katılım sağlandı. Yarışmanın esas amacı genç bilgisayar mühendisleri için yeni imkanlar yaratmak ve onların gelişmesini sağlamaktı. Beykoz Kundura’da düzenlenen büyük bir etkinlikle sonuçlar ve kazananlar açıklandı.

Ulusal Programlama Yarışması Birincisi Kim Oldu?

Ulusal Programlama Yarismasi

Ulusal Programlama Yarışması Birincisi Trie Hard takımı (Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri) oldu. 54 takım arasından seçilen birinciler Türkiye’nin gururu olarak Avrupa yarışmalarına hazırlanmaya başladı. İlk 10’a giren takımların üniversiteleri şu şekilde:

  1. Boğaziçi Üniversitesi (5 takım)
  2. İstanbul Teknik Üniversitesi (2 takım)
  3. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (1 takım)

Derece sahibi olan öğrencilerimizi büyük bir fırsatın beklediğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde ICPC Güneydoğu Avrupa Bölgesel Finalleri yapılacak. Derece almaya hak kazanan takımlar ise doğrudan bu finallerde yarışma hakkını elde edecek. Sonuçlar ise Bükreş’te açıklanacak. Ülkemizdeki yeteneklere yeni kapılar açan bu tür yarışmalar aynı zamanda gençlere umut oldu. Gelişmeleri takip ediyor olacağız…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz