Ülkelere Göre En Çok Kullanılan Emojiler!

0
1653
ulkelere gore en cok kullanilan emojiler

Ülkelere göre en çok kullanılan emojiler belli oldu. Türkiye’de en çok kullanılan emojiler hangileri?

İletişimimizin büyük bir bölümünü oluşturan emojilere günlük hayatta sıklıkla başvuruyoruz. Sosyal medya platformlarında duygularımızı, düşüncelerimizi ifade ederken emojiler, tamamlayıcı rol üstleniyor. Emoji kullanımının gün geçtikçe daha çok artığını da söyleyebiliriz. Anlatımlarımızı, vurgularımızı tamamlayan emojiler, birçok kullanıcı için kendini daha iyi ifade etmenin yollarından da biri oluyor.

Yaş aralığına, cinsiyete göre emoji kullanımının farklılaştığını daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. Ülkelere göre de bu farklılıkları görebiliyoruz. Crossword-Solver tarafından yapılan araştırma, ülkelere göre en çok kullanılan emojileri ortaya çıkardı. Şirket, konum etiketiyle birlikte paylaşılan toplam 9 milyon tweeti analiz etti.

Türkiye’de En Çok Kullanılan Emoji: Sevinç Gözyaşları

Dünya geneline baktığımızda en çok kullanılan emojinin “sevinç gözyaşları” olarak kullanılan emoji olduğunu görüyoruz. “Gülerken gözünden yaş gelen emoji” de diyebiliriz. İkinci en popüler emoji de kalp emojisi oldu. Türkiye’de en çok kullanılan emojinin de “sevinç gözyaşları” emojisi olduğu açıklandı.

Aşağıda görsellerde ülkelere göre popüler emoji kullanımlarını görebilirsiniz.

en cok kullanilan emojiler genel

en cok kullanilan emojiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz