Twitter Çalışanları, Evden Çalışma Sistemine Devam Edebilecek

0
725
twitter calisanlari evden calisma

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle birçok şirket, çalışanlarına evden çalışma izni verdi. Bu süreçte evden çalışma sistemini uygulayan şirketlerden popüler sosyal medya şirketi Twitter, bu sistemi bir ileri seviyeye taşıdı. Twitter, salgın sona erdikten sonra da çalışanlarının evden çalışabileceğini açıkladı.

Koronavirüs salgını, hayatımızın pek çok alanında değişimleri beraberinde getirdi. Bunlardan biri de çalışma şekilleri oldu. Tedbir ve mücadele kapsamında birçok büyük firma, evden çalışma uygulamasına geçiş yaptı. Popüler sosyal medya devi Twitter da bu dönem içinde çalışanlarına evden çalışma izni vermişti. Şirketin yeni aldığı kararla bu izin, salgın sonladıktan sonra da devam edecek.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, çalışanlara gönderdiği e-posta ile karantina süreci bittikten sonra da isterlerse evden çalışabileceklerini duyurdu. Dorsey’nin mesajında “Ofisleri açmak bizim kararımız. Dikkatli, kademeli bir süreç olacak. Gelip gelmemek ya da ne zaman gelecekleri ise çalışanlarımızın kararı” ifadeleri de yer alıyor.

Bir Twitter sözcüsü de konuyla ilgili olarak “Son birkaç ay, bu işi yürütebileceğimizi kanıtladı. Eğer çalışanlarımız, evden çalışmalarına olanak tanıyan bir rol ve durumdaysa ve sonsuza dek bunu yapmaya devam etmek istiyorlarsa, bunu gerçekleştireceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz