Türk Telekom’dan Siber Saldırı Açıklaması

0
1524
tur telekom siber saldiri

Türk Telekom 20 Ocak 15:30’da başlayan ve 18:45’e kadar devam eden internet kesintisi hakkında resmi açıklamada bulundu. Türk Telekom kullanıcılarının 18.45’e kadar süren internet erişimi probleminin nedeni siber saldırılar olarak gösterildi.

Gün içinde oldukça tepki çeken internet erişimi sorunu özellikle kullanıcıların Google servislerine ulaşamamaları konusunda yaşandı. Türk Telekom da tepkilere cevap vermek adına yaptığı açıklamalarla konuya netlik kazandırdı. Şirket, internet erişimi sorununun siber saldırılardan kaynaklı olduğunu belirtti.

Türk Telekom’un siber saldırı ile ilgili yaptığı resmi açıklamanın tamamı şu şekilde:

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

 Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz