Toplu Ulaşımda “Türkiye Kart” Uygulaması Başlıyor

0
1117
toplu ulasim turkiye kart

Toplu taşımada yeni bir döneme geçiliyor. PTT tarafından yapılan açıklamaya göre tüm Türkiye’de geçerli olmak üzere vatandaşlar, toplu taşımada Türkiye Kart ’ı kullanabilecekler.

Türkiye’de her şehir, kendi ulaşım kartına sahip. Dolayısıyla vatandaşlar, toplu taşıma kullanmak için gittikleri her şehirde farklı kart edinmek durumunda kalıyor. PTT’nin yaptığı açıklamaya göre bu sistem artık son buluyor. Türkiye Kart ile tüm şehirlerde geçerli olacak tek kart sistemine geçiliyor.

Türkiye’de Tek Kart Dönemi Başlıyor

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten,  Türkiye Kart uygulamasına ilişkin açıklamalar yaptı. Gülten’in Türkiye Kart uygulamasına dair açıklamalarında, Türkiye’deki farklı şehirlerde tek bir ulaşım kartının kullanılabileceği ve bunun vatandaşlara kolaylık sağlayacağı ifade ediliyor.

Tek kart dönemine geçilmesini sağlayacak söz konusu proje için şimdiden birçok belediye ile anlaşma yapıldığı belirtildi. Bununla birlikte Gülten, tüm belediyelere toplu ulaşım sistemlerini Türkiye Kart‘ın tarif ettiği şema ve teknoloji ile revize edin, bütün kartlar birbirleriyle geçsin” şeklinde bir davet yazısı gönderildiğini de söyledi.

Toplu ulaşım kanallarında Türkiye Kart uygulamasıyla beraber milyonlarca lira masrafın engellenmesi planlanıyor. Birçok belediye tarafından onaylanan uygulamayı kısa süre içerisinde tüm Türkiye’de görebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz