Su hatırlatma – İçme suyunu hatırlatın

0
2796
su hatirlatici

Sağlığımız, yaşam kalitemizi belirleyen güçlü bir faktör olduğu için sağlığımızı korumak adına gerekli tedbirler almamız ve faydalı alışkanlıklar oluşturmamız gerekiyor. Su tüketiminin sağlığımıza doğrudan ve büyük ölçüde etkisi olduğunu biliyoruz. Peki yeteri kadar su tüketiyor muyuz? Vücudumuz için en temel olan bu ihtiyacımızı, gün içerisindeki yoğun hayat akışımızdan dolayı unutarak ya da erteleyerek yeterince karşılayamamış oluyoruz. Neyse ki bu sorunumuza akıllı telefonlarımız sayesinde basit ve kolay ulaşılır çözümler getirildi. Çoğu kişinin mobil cihazlarında su içme hatırlatıcısı uygulamaları bulunmakta. Biz, sizler için bu uygulamalar arasından en basit arayüzü ve kullanım kolaylığını sunan Su hatırlatma – İçme suyunu hatırlatın uygulamasını yazımızda paylaşmak istedik.

Play store da bulunduğu kategori içerisinde en fazla beğeniyi alan bu uygulama, gün içerisinde tüketmeniz gereken su ihtiyacınızı hatırlatıyor. Uygulamayı açtığınızda sırasıyla cinsiyetinizi, kilonuzu, uyanma vaktinizi ve uyku vaktinizi seçerek ilerliyorsunuz. Seçimlerinize uygun olarak ekranınızda günlük uygun su tüketim miktarınız belirtiliyor
ve kişisel su tüketim planınız oluşturuluyor. Bu plana göre su içmeniz gereken saatler, hatırlatıcıları kurulmuş olarak size gösteriliyor. Hatırlatıcınız çaldığında suyu içtiğinizi doğrulamak için anasayfada günlük içecek hedefinizin bulunduğu kısımdan bunu kaydediyorsunuz ve kayıtlarınız oluştukça su tüketim grafiğinize göre haftalık ve aylık raporlarınızı takip edebiliyorsunuz. Uygulamanın sade bir görsel tasarıma sahip olmasının yanında ücretsiz ve reklamsız olması da çekici taraflarından biri. Ayrıca Su hatırlatma – İçme suyunu hatırlatın uygulaması, anasayfada bulunan bir seçenekle içeceğiniz su bardağının hacmini özelleştirme imkanını da size sunuyor.

Su İçme Hatırlatıcısı Uygulamasının Önemi

Su içme hatırlatıcımızı kurduk. Peki suyu nasıl içmemiz gerektiğini biliyor muyuz? Yeterli su tüketim miktarımızın yanında su içmenin doğru yolunu bilmek de bir o kadar önemli. Su hatırlatma – İçme suyunu hatırlatın uygulamasında daha fazla ipucu seçeneğiyle suyunuzu küçük yudumlarla ve yavaş yavaş içmenizin, sıcak sıvılar tükettikten sonra soğuk su içmemenizin gerekliliği gibi su içiminin doğru yolları, maddeler halinde yer almakta. Sağlıklı olma ve sağlıklı kalma adına su içme alışkanlığınızı düzene koymak istiyorsanız bu kolay ve keyifli kullanıma sahip uygulamayı beğeneceğinize eminiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz