Star Walk 2 Free: Gece gökyüzü kılavuzu, Yıldızlar

0
4216
star walk

Akıllı telefonlarla birlikte  artık her bilgiye ulaşmak oldukça kolay bir hal aldı. Geliştirilen mobil uygulamalar sayesinde telefonlarımızdan istediğimiz zaman istediğimiz konu hakkında detaylı içeriğe ulaşabiliyoruz. Özellikle ilgi alanlarına yönelik uygulamaların çeşitliliğinin artmasıyla herkesin kendine göre gerek öğretici gerek eğlendirici yönde bir şeyler bulabilmesi mümkün. Spor yapmaktan hoşlanıyorsanız size düzenli bir program oluşturan ve beraberinde sağlığınızı, beslenmenizi adım adım takip eden uygulamalar ya da müziğe karşı ilgiliyseniz birçok farklı efektlerle, düzenlemelerle kendi yaratıcılığınızı konuşturarak kişiselleştirilmiş müzik deneyimi sunan uygulamalar, bulabilirsiniz. Peki gökyüzüne, gezegenlere karşı meraklıysanız kullandığınız bir uygulama var mı? Ceabınız hayır ise ya da kullandığınız uygulama beklentilerinizin altındaysa, sizleri harika bir uygulama ile tanıştıracağız. Alanında en iyilerden  ve en çok indirilenlerden biri olan Star Walk 2 Free: Gece gökyüzü kılavuzu, Yıldızlar uygulamasını sizler için inceledik. Sözü uzatmadan bu başarılı uygulamanın detaylarına geçelim.

Star Walk 2 Free: Gece gökyüzü kılavuzu, Yıldızlar uygulaması, kullanıcıların gök cisimlerini gerçek zamanlı olarak cihazlarında görebildiği bir gökyüzü haritası. Uygulamada binlerce yıldızı, kuyruklı yıldızı, meteor yağurunu, bilmediğiniz gezegenleri diital pusula kullanarak keşfedebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey cihazınızı gökyüzüne doğru çevirmek.

Uygulamanın Özellikleri

Gök cisimlerinin 3D modellerini sunan Star Walk 2 Free: Gece gökyüzü kılavuzu, Yıldızlar uygulaması, gökyüzünü tarayarak gezegenleri, dev galaksileri keşfedebileceğiniz bir uygulama. Uygulamanın en güzel özelliklerinden biri, herhangi bir tarih ve saatte, gök cisimlerinin hareketlerini inceleyebiliyor olmanız. Zaman makinası aracığıyla yıldızların, gezegenlerin geçmişteki ve gelecekteki hareketlerini,konumlarını görebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın gece modu özelliği ile gece görüşünüzü koruyarak rahatlıkla gözlem yapabilirsiniz. Telefonunuzun ekranını gökyüzüne çevirdiğinizde yıldızların, uyduların, meteor yağmurlarının isimlerini etiketlenmiş şekilde göreceksiniz. Telefonunuzu hareket ettirdikçe de Star Walk 2, hareketlerinizi takip ederek haritayı, sizin konumuzdan görünen yıldızlarla eşleştirir.

Ayrıntıları Keşfedin

Gezegenlerin boyutlarını 3 boyutlu olarak gösteren uygulamanın, ilk astronomi rehberi olma özelliğini taşıdığını söyleyelim. Ücetsiz olarak sunulan oyunda mitler ve tarihle ilgili makaleler de bulunuyor. Bunları seçtiğinizde uygulama , seçtiğiniz konu üzerine kapsamlı bilgi koleksiyonunu size sunuyor.

Star Walk 2 Free: Gece gökyüzü kılavuzu, Yıldızlar uygulamasını biz çok beğendik. Siz de uygulamayı deneyimlemek istiyorsanız Play Store ve App Store mağazalarını ziyaret edebilir ya da aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz