Spotify, Yeni Bir Özelliği Test Ediyor: Video Podcast

0
826
spotify video podcast ozelligi

Popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify, yeni bir özelliği platforma eklemeye çalışıyor. İki ünlü YouTuber ile birlikte test edilen “video podcast” özelliği ile kaydedilen videolar uygulama üzerinde görüntülenebilecek.

Spotify, kullanıcı deneyimini geliştirmek adına birçok yenilik ile karşımıza çıkıyor. Şimdi de platformun podcast’lerle ilgili yeni bir özelliği test ettiği ortaya çıktı. Zane ve Heath: Unfiltered adlı YouTube kanalının içerik üreticileri Zane Hijazi ve Heath Hussar ile birlikte yürütülen “video podcast” çalışmaları, podcast özelliğini ileri seviyeye taşıyacak gibi görünüyor.

Şirkete yakın bir kaynaktan gelen bilgiye göre ünlü YouTuberlar, kaydettikleri video görüntülerini uygulama üzerinden yayınlayabilecek. İlk olarak YouTuberların son 3 podcast’i video ile görüntülenebilecek. Paylaşılan bilgiye göre bu özelliğe, kitlenin yarısı erişebilecek. Müzik dinleme özelliğinde olduğu gibi video podcast’lerde de oynatma esnasında cihazın ekranı kilitlendiği zaman kaydı dinlemeye devam edebileceksiniz.

Video podcast özelliğiyle ilgili Spotify’dan henüz bir bilgi paylaşılmadı. Şirket, “Spotify’da kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test gerçekleştiriyoruz. Bu testlerden bazıları daha iyi kullanıcı deneyimine zemin hazırlarken diğerleri sadece önemli bir öğrenme işlevi görüyor. Şu anda paylaşacağımız başka bir haberimiz yok.” şeklinde açıklama yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz