Spotify, “Greenroom” Özelliğini Kullanıma Sundu

0
1230
spotify greenroom ozelligini kullanima sundu

Spotify, yeni özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni Spotify özelliği Greenroom ile kullanıcılar, sohbet odaları oluşturarak sesli sohbet gerçekleştirebilecekler.

Spotify’ın bir süredir üzerinde çalıştığı Greenroom özelliği, kullanıcılara sesli sohbet imkanı sunuyor. Özellik, piyasaya sürüldüğü dönemde oldukça ses getiren Clubhouse uygulamasının benzeri diyebiliriz. Kullanıcılar, istedikleri konuda sohbet odası oluşturabilecek ya da oluşturulan sohbet odalarına katılıp söz alabilecekler. Odada sadece dinleyici olarak da bulunabileceksiniz.

spotify greenroom ozelligi

Spotify Greenroom, Clubhouse’a Rakip Olacak

Spotify, Greenroom özelliğini yeni bir uygulama olarak kullanıcılara sundu. Android ve iOS için kullanıma sunulan uygulamanın daha sonra Spotify’a entegre edilerek kullanılabileceği de belirtildi. Uygulama, Clubhouse ile tamamen aynı işleyiş mantığına sahip.

spotify greenroom

Spotify, yeni özelliği ile dünya genelinde kısa sürede popüler olan Clubhouse’a rakip olacak gibi görünüyor. Belirli ülkelerde hizmet vermeye başlayan Greenroom’un başarısını ilerleyen zamanlarda görmüş olacağız. Uygulama henüz Türkiye’de yayınlanmadı. Yakın zamanda diğer ülkeler için de çıkış yapması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz