Space Union – Uzay Haberleri, Roket Kalkışları

0
3261
space union

Uzay haberleri 7’den 70’e herkesin ilgisini çekmektedir. Özellikle çağımızın en güncel gelişmelerini NASA ile yakalamaktayız. Bildiğiniz üzere bu tür teknolojik haberleri takip etmek her zaman kolay olmuyor. Esas en doğru haberleri ilk kaynaktan öğrenmek en hızlı olan yöntemler arasında yer alıyor. Space Union – Uzay Haberleri, Roket Kalkışları uygulaması tam olarak bunun için oluşturulmuş. Eğer sizlerde uzay haberleri konusuna ilgiliyseniz uygulamaya mutlaka bir şans vermelisiniz.

Space Union – Uzay Haberleri, Roket Kalkışları

Uygulama içerisinde yüzlerce haber bulunuyor. Özellikle lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencilerinin İngilizcelerini geliştirmesi gerekir. Space Union uygulaması aynı zamanda Chapter çalışmalarınızda da size rehberlik edecektir. Geçmişten günümüze kadar gelen tüm uzay ajansları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uzay istasyonları ve uzay araçları hakkında gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

En çok merak edilen konulardan birisi de Mars gezegeni. Bilim insanları söz konusu gezegen için araştırmalarına devam ediyor. Bildiğiniz üzere dünya dışında yeni yaşam alanları keşfedilmeye çalışılıyor. Mars gezegeni bu araştırmaların odağı olmuş durumda. Uzayda yaşam var mı, uzay otelleri gibi pek çok soru işaretlerini uygulamada giderebilirsiniz. Hatta NASA verilerini inceleyebilir, Mars’ın şuanda hava derecesini bile görebilirsiniz.

Haberlerde takip ettiğimiz diğer konu ise uzay araçlarının gönderilmesi. Bilim insanlarının yaptığı çalışmalarda birçok uzay aracını uzaya gönderdiğini biliyoruz. Bu araçların iniş bilgilerine Space Union uygulaması sayesinde erişebilirsiniz.

Uygulamanın en güzel özelliği tamamen ücretsiz olmasıdır. Reklamları içeriyor fakat kesinlikle rahatsız edici şekilde değil. Uygulamayı yükleyip doğrudan kullanmaya başlayabilirsiniz. Hiçbir üyelik yapmanıza gerek yoktur. Anasayfada bizi “News” sekmesi karşılıyor. Burada güncel haberleri bulabilirsiniz. “Launches” sekmesinin türkçe karşılığı lansmanlardır. Bu sekmede ise büyük organizasyonları, açılış tarihlerini ve gerçekleşecekleri yerin haritasını görebiliyorsunuz. Events sekmesinden etkinlikleri takip edebilirsiniz. Örneğin kongreler hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz. Ayrıca “Watch” kısmına tıklayarak etkinlik videosunu izleyebilirsiniz.

Space Union uygulamasının en eğlenceli kısmı “More” sekmesinde saklı. Burası uzay hakkında merak ettiğiniz her şeyi bulabileceğiniz yer. Yazımızın başında bahsettiğimiz Mars’ın hava durumu gibi detayları buradan bulabiliyorsunuz. Uygulamanın İngilizce ana diline sahip olması kesinlikle gözünüzü korkutmasın. İngilizcesini geliştirmek isteyen herkes için bu uygulamayı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz