Snapchat, TikTok’a Rakip Özelliği “Spotlight”ı Duyurdu

0
813
snapchat spotlight i duyurdu

Snapchat, TikTok’a rakip olacak yeni özelliğini kullanıcılarına sundu. Snapchat’in yeni özelliği “Spotlight” ile izlenme sayısına göre içerik üreticilere günde 1 milyon dolar ücret ödenecek.

Snapchat, “Spotlight” adını verdiği yeni özelliği ile platformun eski popülerliğini geri kazanmaya çalışıyor. Uygulamaya eklenen yeni özellik, tüm Snapchat kullanıcılarının ürettiği içeriklere ulaşmanızı sağlıyor. Herkesin içeriğinin ön plana çıkmasına imkan veren Snapchat, Spotlight için içerik üreten kullanıcılarına ödeme yapacağını duyurdu.

snapchat spotlight

Spotlight’ta içerik oluşturan kullanıcılar, içeriklerinin günlük izlenme sayılarına göre dağıtılacak ücretten paylarını alacaklar. Snapchat, yıl sonuna kadar Spotlight içerik üreticilerine günde 1 milyon dolar vereceğini belirtti. Spotlight özelliğini kullanarak para kazanmak için 16 yaşında veya daha büyük olmanız ve paylaştığınız Snap’lerin topluluk kurallarına uyması gerekiyor.

Snapchat’in yeni özelliği Spotlight ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, İrlanda, Norveç, İsveç, Danimarka, Almanya ve Fransa’da kullanıma sunuldu. Özelliğin Türkiye’de de yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz