Şeker Matematik ile İşlem Kabiliyetinizi Artırmaya Ne Dersiniz?

0
3043

Matematik, hayatımızın hemen hemen her döneminin gözümüzü en fazla korkutan derslerinin başında gelmiştir. Çocuklara matematiği sevdirmek ve kalıcı öğrenme sağlanması açısından Süleyman Topal tarafından geliştirilen Şeker Matematik uygulaması, artık Matematiği korkulacak bir ders olmaktan çıkaracak.

Şeker Matematik uygulamasının en belirgin özelliği beynin hem sağ hem de sol lobunu çalıştırıyor olması. Şeker Matematik ile oyun oynarken yalnızca verilen işlemleri çözme odaklı olmayacaksınız. Aynı zamanda analitik düşünerek strateji geliştirmek zorundasınız.

Şeker Matematik oyununda, oyunculara ekran üzerinde bulunan 36 adet sayı veriliyor. Bu rakamları kullanarak dört işlem yapıyorsunuz ve bu işlemler sonucunda bulacağınız sayı hem ekranda olmayan bir sayı olmalı hem de 1 ile 100 arasında olmalıdır. Bir örnek verecek olursak aradığınız sayı 6 olsun bu işlemi yapabilmek için ekranda bulunan 3 ve 2 rakamlarını çarpabilirsiniz ya da toplamı 6’yı veren sayılar varsa toplama işlemi ile bu sonuca ulaşabilirsiniz. Dört işlem seçeneklerinden hangisini kullanmak istediğiniz ise tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

Şeker Matematik oyunu içerisinde işlem yaparken kullandığınız sayılar puan hanenize yazılır. Bir sayı bulurken ne kadar çok sayı ile işlem yaparsanız o kadar çok puan kazanırsınız.

Oyun içerisinde dikkat etmeniz gereken bir nokta da size verilen bir sürenin olmasıdır. İşlemlerinizi bu süre içerisinde yapmak zorundasınız.

Hem eğlendiren hem de öğreten bir matematik oyunu olan Şeker Matematik, Google Play uygulama mağazasının oyunlar kategorisinde bulunuyor. Siz de matematik işlemlerinde hızlanmak ve dört işlemi hesap makinesi yardımı almadan kafanızdan yapmak istiyorsanız bu oyun tam size göre. Sizi geliştirmeye yönelik olarak tasarlanan yapısı ile kısa süre içinde dört işlem kabiliyetinizin artış gösterdiğini göreceksiniz. Bütün bunların yanı sıra Şeker matematik, ücretsiz bir mobil uygulamadır. Bu sayede dilediğiniz zaman indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şeker Matematik
Şeker Matematik
Developer: Süleyman TOPAL
Price: Free
  • Şeker Matematik Screenshot
  • Şeker Matematik Screenshot
  • Şeker Matematik Screenshot
  • Şeker Matematik Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz