Schulte table – hızlı okuma ve dikkati geliştirmek

0
4731
schulte table uygulama incelemesi

Hızlı ve anlayarak okumanın bir beceri olmasından ziyade ihtiyaç olduğunu kabul etmeliyiz. İşimiz gereği araştırma yaparken, makale okurken ya da gün içinde kendimize ayıracağımız kısa vakitlerde bir şeyler okumak istediğimizde hızlı ve pratik davranmak durumunda kalabiliyoruz. Kitap okuma alışkanlığını edinmek, birçok artı yönüyle beraber bu durum için de oldukça faydalı. Düzenli olarak kitap okumanın, okuma hızını geliştirmesiyle birlikte konsatrasyonu da artıran bir etkinlik olması gibi bilimsel olarak kanıtlanmış pek çok önemi bulunuyor. Günümüz teknoloji çağında ise geliştirilmeye açık olan hızlı okuma tekniğini artık mobil cihazlarımız aracılığıyla da kazanabiliyoruz. Okuma hızınızı artırarak zamanı daha verimli kullanmanıza katkı sağlayan mobil uygulamalardan biri de Schulte table – hızlı okuma ve dikkati geliştirmek uygulaması. Bu yazımızda sizleri tanıştıracağımız bu uygulamayla okuma hızınızı yükseltebilirsiniz. O zaman sizlere uygulamanın detaylarından bahsedelim.

Schulte Tablosu Nedir?

Schulte table – hızlı okuma ve dikkati geliştirmek uygulaması, schulte tablolarıyla çevresel görüş becerilerini geliştirerek okunan algı kapsamını genişletir. Schulte tablolarıyla eğitim, tablonun merkezine odaklanarak çevresinde konumlanan sayıları, harfleri sırasıyla bulmanıza dayanıyor ve sonuç olarak çevresel görüşü artırıyor. Çevresel görüşün artması sayesinde metin üzerinde okuma yaparken algıladığınız alan daha fazla olacaktır. Hızlı okumak, metinlere sadece hızlıca göz gezdirmiş olmak değil elbette. Burada önemli olan hızlı okurken aynı zamanda anlayarak ve dikkat ederek bunu gerçekleştirmek. Tablolarla çalışmak, tek bir noktaya odaklanırken hızlı bilgi araması yapmanıza imkan tanır.

Hem çocukların hem yetişkinlerin dikkatini, odaklanmasını sağlayan Schulte table – hızlı okuma ve dikkati geliştirmek uygulamasında, işlem sırasına göre hızlı bir şekilde hareket ederek okumanızı iyileştirebilirsiniz. Verilen egzersizlerle birlikte ne kadar çok çalışırsanız o oranda okuma hazınız artacaktır. Bu nedenle iyi bir sonuca ulaşmak için bu egzersizleri düzenli olarak yapmanız gekiyor.

Uygulamada 1’den 25 kadar sayıların oluşturduğu ya da harflerin bulunduğu tabloda süre ile yarışarak istenenleri ardışık olarak bulmanız ve seçmeniz gerekiyor. Tabloların merkezine bakarak yapacağınız işlem, konsantrasyonunuzun gelişmesini sağlar. Ayrıca uygulamanın menüsünde yer alan hareketli tablo üzerinde çalışmak, dikkatinizi daha iyi yönetmenizi de gerektirecek ve biraz daha zorlu olacaktır. Burada önemli olan pes etmemek ve devamlılığı sağlayabilmek.

Eğer siz de hızlı okuma ve dikkat geliştirme konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız Schulte table – hızlı okuma ve dikkati geliştirmek uygulamasını Play Store’dan ücretsiz olarak cihazınıza yükleyip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hızlı okuma ve beyin gelişimi
Hızlı okuma ve beyin gelişimi
  • Hızlı okuma ve beyin gelişimi Screenshot
  • Hızlı okuma ve beyin gelişimi Screenshot
  • Hızlı okuma ve beyin gelişimi Screenshot
  • Hızlı okuma ve beyin gelişimi Screenshot
  • Hızlı okuma ve beyin gelişimi Screenshot
  • Hızlı okuma ve beyin gelişimi Screenshot
  • Hızlı okuma ve beyin gelişimi Screenshot
  • Hızlı okuma ve beyin gelişimi Screenshot

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz