Samsung Televizyonlara NFT Özelliği Geliyor

0
1014
samsung televizyon nft ozelligi

Samsung, yeni akıllı televizyonlarını duyurdu. Şirketin duyurusuna göre bu yılın yeni Samsung akıllı televizyon modellerinde NFT desteği de yer alacak.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni teknolojileri barındıran akıllı TV modellerini duyurdu. Birçok özelliği son teknolojiden yararlanarak geliştiren Samsung, yeni modellerde NFT desteğine de yer veriyor. Şirket, ilk NFT destekli televizyonunu tanıtmaya hazırlanıyor.

samsung televizyon

Son dönemin popüler kavramlarından biri olan NFT(Non-Fungible Token), değişimi mümkün olmayan para ya da çip olarak tanımlanıyor. Popüler olmasıyla beraber birçok teknoloji şirketi de bununla ilgili çalışmalar yapmaya başladı. Samsung da bu şirketlerin arasına katılıyor.

Şirket, 2022 yılında sunacağı akıllı TV modellerinin NFT desteği ile geleceğini açıkladı. NFT’ler için geniş kapsamlı bir destek sunmayı planlayan Samsung, kullanıcıların NFT pazarındaki NFT’lere göz atabilmesine, satın alabilmesine ve en sevdikleri NFT’leri sergileyebilmelerine imkan sağlayacak.

Şirketin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

NFT‘lere olan talebin artmasıyla, günümüzün parçalı görüntüleme ve satın alma ortamına bir çözüm ihtiyacı hiç bu kadar büyük olmamıştı. 2022’de Samsung, dünyanın ilk TV ekranı tabanlı NFT gezgini ve pazar yeri toplayıcısını tanıtıyor; bu, en sevdiğiniz sanat eserlerine göz atmanıza, satın almanıza ve tek bir yerde görüntülemenize olanak tanıyan çığır açan bir platform.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz