Sahneden Düşen Robotun İlk Cümlesi Sizce Ne Oldu?

0
1447
mini ada insansi robot

Mini Ada isimli robot Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde dans etmek üzere sahneye çıktı. Ancak ters giden bir durum yaşandı. Robot dengesini sağlayamayıp bir anda sahneden düşünce olanlar oldu. Bu trajikomik olayın detaylarına bakalım. Bilindiği üzere 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi büyük bir şölenle gerçekleşti. Konya’da bilinen ve sektöründe öncü gelen yazılım firması Akınrobotics, Mini Ada’yı sahneye davet etti. Ancak robot düştü ve hasar gördü. Herkesi üzen bu dakikalarda gereken açıklama yapıldı. Salonda bulunan sinyaller çok fazla yoğundu ve robotun sensörleri bu yüzden gerektiği gibi çalışamamıştı.

Robot mühendisleri hemen olaya müdahale ederek Mini Ada’yı tekrardan onarmaya başladılar. Aslında yaşanan durum firma içinde bir yenilik yarattı. Akınsoft firması bundan sonra ürettikleri robotlarda farklı bir teknoloji kullanacaklarını bildirdi. Düşmeler karşısında daha dayanıklı robotların üretilmesi konusunda harekete geçildi. Peki Mini Ada’ya ne oldu dersiniz?

insansi robot mini ada

İnsansı robot olarak geçen Mini Ada oldukça eğlenceli görüntülere sahne oldu. Firmanın daha önce ürettiği bütün robotlar Mini Ada’nın hasta ziyaretine geldiler. Hatta gelirken de Konya’nın en bilinen ürünlerini getirmeyi ihmal etmediler. İşte Mini Ada’ya gelen hediyeler! Çikolata, Mevlana şekeri, etli ekmek, akü ve elbette çiçekler. Son derece duygusal fakat yüzümüzü güldüren bu karenin ardından Mini Ada hayata döndü. İnsansı robot Mini Ada ise kendine gelir gelmez “Konyaspor” ve “Şeb-i Arus Törenleri” kelimelerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz