Retrica – Fotoğraf Çek, Güzelleştir, Paylaş

1
9017

Hemen hemen sınırsız sayıda canlı filtresi bulunan ve düzenleme, yerleşim düzeni, sosyal ve gizli paylaşım gibi seçenekleri barındıran Retrica, en basit haliyle mükemmel bir fotoğraf çekme ve paylaşma aplikasyonu.  Dünyanın dört bir yanında milyonlar tarafından kullanılan uygulamanın sahip olduğu filtreler ile tüm anlarınızı dilediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Milyonlarca farklı şekilde kareler çekebilir, ister sevdiklerinizle ister tüm dünyayla paylaşabilirsiniz. Sınırsız İmkanlar özelliği sayesinde 100’den fazla gerçek zamanlı filtreden ve 20’den fazla yerleşim düzeninden yararlanabilir, Vinyet seçeneği ile fotoğraflarınıza analog görüntüsü katabilirsiniz.  Çekmeden önce Canlı Filtreler ile fotoğraflarınızın ön izlemesini yapabilir, Stamp fonksiyonuyla onları süsleyebilirsiniz.

Diğer yandan selfie çekmenin herkes için sıradan bir hal aldığı günümüzde Retrica, çekerken düşülen tüm sıkıntıları göz önünde bulundurmuş olacak ki bu soruna zamanlama özelliği ile çare bulmuş. Bu sayede ne selfie çubuğuna ne de elinizi kullanmaya gerek kalmadan dilediğiniz gibi selfie çekme özgürlüğünün tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Görüntülerin kalitesinde etkin bir rol oynayan ışığın ise ne kadar gireceğini Pozlandırma seçeneği ile ayarlayabilirsiniz, üstelik tıpkı DSLR makinelerdeki gibi. Kolaj ile akıllı telefonunuzu fotoğraf çekme kabinine dönüştürürken, Sosyal özelliği ile çektiğiniz ve düzenlediğiniz tüm görüntüleri anında favori sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz.

Takdir toplayan bir uygulama olmakla birlikte İngiltere, Arjantin, İspanya, İtalya ve Brezilya’nın da yer aldığı 65 ülkede en iyi fotoğrafçılık uygulaması seçilen Retrica, özel filtreler içeren basit fakat etkili bir aplikasyon arayanlar için gerçekten büyüleyici. Bunların yanı sıra uygulama, çekmiş olduğunuz JPEG fotoğraflarınız için hassas konum verilerini EXIF verilerine kaydediyor. Böylelikle çekmiş olduğunuz fotoğrafların konumlarını çok hassas bir şekilde gözden geçirmenize olanak sağlıyor.

Android ve iOS cihazlarla uyumlu olan Retrica, ücretsiz olarak App Store ve Google Play mağazalarında sizleri bekliyor. Retrica’yı henüz keşfetmediyseniz hiç vakit kaybetmeden uygulamayı edinin, bu renkli dünyanın güzelliklerinden yararlanmaya başlayın. İstediğiniz kadar fotoğraf çekin, filtrelerden filtre beğenin ve farkı görün. Her anınıza uyum sağlayabilecek ve anlarınıza ayrıcalık katabilecek nitelikte bir uygulamadan artık haberdar olduğunuza göre, Retrica’sız yapamayacağınızı şimdiden belirtelim.

‎Retrica-Orijinal filtre kamera
‎Retrica-Orijinal filtre kamera
  • ‎Retrica-Orijinal filtre kamera Screenshot
  • ‎Retrica-Orijinal filtre kamera Screenshot
  • ‎Retrica-Orijinal filtre kamera Screenshot
  • ‎Retrica-Orijinal filtre kamera Screenshot

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz