Raf: Yeni Filmler, Diziler ve Kitaplar Keşfet

0
5408
raf uygulamasi- film dizi kitap kesfet

Kültürel açıdan kendimizi geliştirmek için pek çok aktivitede bulunuruz. Bu yönde en çok başvurulanlar  arasında ise film izlemek, dizi izlemek, kitap okumak gibi herkesin kendi beğenisi ve tarzına uygun bir şeyler bulabileceği etkinlikler olduğunu söyleyebiliriz. Bu gibi etkinliklerin içerikleri, sosyal çevremizde bir araya geldiğimiz insanlarla veya arkadaş ortamımızda, üzerinde rahatlıkla fikir alışverişi yapabildiğimiz hem eğlenceli hem de bilgilendirici sohbet konuları olabiliyor. Peki bu sohbeti arkadaşlarınız dışında tanımadığınız sanat sever insanlarla da yapabileceğiniz bir platform olmasını ister miydiniz? Bu konuda oldukça rahat kullanabileceğiniz, sohbet dışında herkesin çeşitli yorumlamasıyla da bilgilendirici olmayı amaç edinen ve oldukça başarılı bir uygulamayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Raf: Yeni Filmler, Diziler ve Kitaplar Keşfet uygulaması ile izlediğiniz, okuduğunuz içeriklere yorum yapıp paylaşabiliyor, bilmediğiniz içerikler hakkında başkalarının paylaşımlarıyla fikir sahibi olabiliyorsunuz. Daha birçok değişik özellikler bulundurmasıyla bulunduğu kategori içerisinde oldukça farklı bir uygulama olan Raf uygulamasını detaylarıyla anlattık. O zaman bekletmeden bu detaylardan bahsedelim.

Eğer izledikleriniz veya okuduklarınız arasından beğendiklerinizi kaydetmek, öneri listesi hazırlamak ya da daha sonra tekrar izlemek/okumak istiyorsanız Raf uygulamasını çok seveceksiniz. Uygulama, kullanıcıların daha önceden izlediği bir filme, diziye ya da okuduğu bir kitaba kendi görüşlerini belirten olumlu ve olumsuz yorumlarını paylaştığı bir sosyal platform. Bu platformu kullanabilmek için uygulamayı indirdikten sonra kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Hesap oluşturmanız için ayrıntılı bilgiler istenmediğinden çok basit bir şekilde bu adımı tamamlayabiliyorsunuz. Sonrasında film, dizi ve kitap olarak ayrılmış kategorilerde uygulamanın kendi hesabıyla paylaştığı içerikleri görüntüleyebilirsiniz. Keşfet bölümünde “başlıca” seçeneğine gelirseniz etkileşim alan bazı kullanıcıların paylaşımlarını, yorumlarını görebiliyorsunuz. Kullanıcı hesabıyla giriş yapmanız gerektiğini söylemiştik. Peki bu hesap üzerinde neler yapabileceksiniz?

Raf: Yeni Filmler, Diziler ve Kitaplar Keşfet uygulamasında oluşturduğunuz profil sizin “raf”ınız oluyor. Gönderileriniz, izleme ve okuma geçmişiniz, daha sonra izlemek ve okumak istediklerinizi kaydettiğiniz listeler, profil sayfanızda yani “raf”ınızda bulunuyor. Profilinizi ziyaret eden kişilere böylelikle çeşitli konularda ilham kaynağı olabiliyorsunuz. Eğer gönderilerini, yorumlarını beğendiğiniz bir kullanıcı varsa profilini takip ederek anasayfanızda daimi olarak görünmesini sağlayabilir, etkileşim kurabilirsiniz. Kişisel arşivinizi kurabileceğiniz Raf uygulamasında, favorilerinizi, izleme/okuma geçmişinizi paylaşarak kendi sanat dünyanızı yansıtın.

İncele, Yorumla, Etkileşim Kur

Film, dizi ve kitaplar üzerine incelemeler yapıp görüşlerinizi paylaştığınız gibi diğer kullanıcıların gönderilerindeki inceleme yazılarının altına da fikirlerinizi yazarak sohbet başlatabilir, mevcut sohbete dahil olabilirsiniz. Etkileşim kurduğunuz kullanıcılarla keyifli, bilgilendirici sanat tartışmaları yaparak film, dizi, kitap kültürünüzü genişletebilirsiniz.

Takip ettiğiniz film, dizi sayfalarından popüler olanların yayın zamanlarını öğrenmeniz, yeni basılacak kitaplardan haberdar olmanız için ayrıca bildirim görderen Raf: Yeni Filmler, Diziler ve Kitaplar Keşfet uygulamasını biz çok beğendik. Ücretsiz ve reklamsız olarak sunulan bu uygulamayı siz de deneyimlemek isterseniz Play Store mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Raf: Film, Dizi, Kitap Önerisi
Raf: Film, Dizi, Kitap Önerisi
  • Raf: Film, Dizi, Kitap Önerisi Screenshot
  • Raf: Film, Dizi, Kitap Önerisi Screenshot
  • Raf: Film, Dizi, Kitap Önerisi Screenshot
  • Raf: Film, Dizi, Kitap Önerisi Screenshot
  • Raf: Film, Dizi, Kitap Önerisi Screenshot
  • Raf: Film, Dizi, Kitap Önerisi Screenshot
  • Raf: Film, Dizi, Kitap Önerisi Screenshot
  • Raf: Film, Dizi, Kitap Önerisi Screenshot

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz