Pomodoro Sayacı

0
2059
pomodoro sayaci uygulama inceleme

Doğru bir planlama ile günü etkin şekilde kullanabileceğimizi biliyoruz. Günlük görevleri oluştururken hatırlatıcılardan da yararlanarak planı verimli şekilde uygulamak mümkün. Bunun yanında odağınızı koruyabilmenizde de oldukça önemli. Buna yardımcı olan uygulamalardan biri de Pomodoro Sayacı! Görev listenizi, pomodoro tekniğinden yardım alarak daha odaklı ve verimli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Hadi o zaman uygulama ile tanışalım.

Pomodoro Sayacı, çalışmalarınızda motivasyonunuzu korumak ve odaklanmanızı sağlayarak zamanınızı kolayca yönetmenize yardımcı oluyor. Pomodoro tekniğine yönelik çalışan bu mobil uygulama, verimliliği artırıyor. Peki, pomodoro tekniği nedir?

Pomodoro Tekniği Nedir?

Pomodoro tekniği bir tür verimli çalışmak için uygulanan bir teknik. Basitçe anlatmak gerekirse, bir şey üzerinde çalışırken her 25 dakikada bir 5 dakikalık mola verilmesi halinde uygulanan bir çalışma tekniğidir. 25 dakika kısa bir süre olarak görünebilir. Ancak bilimsel olarak bu teknik, insanların yaptıkları işi, üretkenliklerini kaybetmeden, yavaşlatmadan sonuca götürmelerinde önemli bir etkiye sahip. Görevlerinizi yerine getirirken odağınızın dağılmaması ve motivasyonunuzun kaybolmaması için bu yöntemi kullanmak faydalı oluyor.

Motive edici bir teknik olan pomodoro ile çalışma sürecinizi, zamanınızı yönetebilirsiniz. Bazen bir çalışma için aralıksız saatler harcadığımız zamanlar olabiliyor. Mola vermek, çalıştığınız konudaki üretkenliğinizi ve verimliliğinizi artıracaktır. Zihninizin dinlenmesini sağlayarak işlerinize daha odaklı ve dinç şekilde devam etmeniz size katkı sağlayacaktır. Eğer mola vermeyi unutuyorum diyenlerdenseniz Pomodoro Sayacı’nı deneyin.

Pomodoro Sayacı Nasıl Kullanılır?

Uygulamada seçtiğiniz bir görev için 25 dakikalık pomodoro zamanlayıcısını kurarak çalışmanıza başlıyorsunuz. Pomodoro zamanlayıcı çaldığında da 5 dakikalık bir mola veriyorsunuz. Tekrar sayacı başlatarak çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Pomodoro Sayacı’nın Özellikleri:

  • Hızlı ve kolay kullanım,
  • Uygulama tamamen ücretsizdir,
  • Konsantrasyonunuzu bozmayacak sade tasarım,
  • Pomodoro bittiğinde molaya geçebilme özelliği.

Basit bir arayüze sahip olan mobil uygulama, odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Pomodoro Sayacı ile çalışma verimliliğinizi artırabilir; gününüzü daha verimli geçirebilirsiniz. Uygulamayı denemek isterseniz Google Play Store ve App Store’u ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Mobil uygulamayı ücretsiz bir şekilde cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Pomodoro Sayacı
Pomodoro Sayacı
Developer: Yusuf TASCI
Price: Free
  • Pomodoro Sayacı Screenshot
  • Pomodoro Sayacı Screenshot
  • Pomodoro Sayacı Screenshot
  • Pomodoro Sayacı Screenshot
  • Pomodoro Sayacı Screenshot
‎Pomodoro Sayacı
‎Pomodoro Sayacı
Developer: Yusuf Tascı
Price: Free

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz