PayPal, Birleşik Krallık’ta Kripto Para Hizmetini Başlattı

0
781
paypal birlesik krallık kripto para hizmeti

PayPal, ABD’nin ardından Birleşik Krallık’ta da kripto para hizmetini başlattığını duyurdu. Bu haftadan itibaren kullanıcılar, PayPal üzerinden kripto para alım, satım ve saklama işlemlerini yapabilecekler.

ABD merkezli çevrim içi ödeme sistemi PayPal, hizmet alanını genişletiyor. ABD dışında da hizmet vermeye başlayacağını duyuran PayPal, yeni bir haberle Birleşik Krallık için bu adımı attı. Birleşik Krallık’ta PayPal üzerinden kripto para işlemleri başladı.

PayPal Hizmeti Küreselleşiyor

Bu hafta başlayan hizmetle birlikte kullanıcılar Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin üzerinden işlem yapabilecekler. New York merkezli dijital kripto para şirketi Paxos, kullanıcıların kripto para alım satımı yapmasını sağlıyor. PayPal üzerinden yapılan işlemler bu şekilde gerçekleşmiş olacak.

paypal kripto para hizmeti

PayPal’ın Blokzincir Genel Müdürü Jose Fernandez de Ponte, hizmetin Birleşik Krallık’ta da başarı göstereceğini beklediklerini belirtti. Ayrıca kripto para hizmetini küresel çapta genişleteceklerini ifade ederek diğer pazarlara da dahil olacaklarını duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz