Pantone, 2021 Yılının Renklerini Seçti

0
937
pantone 2021 yilinin renkleri

Pantone, her yıl olduğu gibi 2021 yılının da rengini duyurdu. Pantone’a göre önümüzdeki yılın trend renkleri, gri ve canlı sarı olacak.

Yeni yıl için geri sayımın başlamasıyla birlikte Pantone da yeni yılın renklerini açıkladı. Pantone Renk Enstitüsü, 2021 yılının trend renkleri olarak PANTONE 17-5104 Ultimate Gray (Gri) ve PANTONE 13-0647 Illuminating (Sarı) renklerini seçti. Hatırlayacak olursak 2020 yılının rengi de klasik mavi olarak belirlenmişti.

Pantone’a göre Ultimate Gray sakinlik, kararlılık ve esnekliği; Illuminating ise iyimserlik, umut ve canlılığı temsil ediyor. İki bağımsız rengin birbirini desteklemek için bir araya getirildiğini vurgulayan Pantone, bu renkleri 2021 yılını en iyi ifade edecek renkler olarak tanımlıyor.

pantone 2021

Pantone Renk Enstitüsü genel müdürü Leatrice Eiseman yeni yılın trend renklerini, “Bu iki rengin de kendine özgü duygusal yönleri var. Gri daha destekleyici ve sağlam, ihtiyacımız olan pratik temeli temsil ediyor. Sarı da umudu, güneş ışığını ve neşeyi simgeliyor.” şeklinde yorumladı. 2021’in trend renkleri olarak seçilen gri ve canlı sarı, yeni yılda moda ve dekorasyonda önemli bir yer edinecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz