ÖSYM Mobil

0
4270

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi kısaca ÖSYM ülkemizde yükseköğretim programlarına yerleşmek, memur olabilmek ve buna benzer durumlar için yapılan sınavları düzenleyen devlet kurumudur.

ÖSYM Mobil, ÖSYM’nin resmi sitesinde bulabileceğiniz sınav sonuçlarına ve sınav giriş belgelerine tek bir ekran üzerinden en kolay şekilde ulaşmanızı sağlayan mobil uygulamanın adıdır.

Bildiğiniz gibi ülkemizde ÖSYM pek çok sınav düzenliyor. Öğrenciler bu sınavlar ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilmek, sınav giriş şartlarını öğrenmek, başvuru yapabilmek gibi pek çok işlemi ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapıyorlar. ÖSYM AİS artık öğrencilere daha iyi hizmet verebilmek için ÖSYM Mobil olarak karşımıza çıkıyor.

ÖSYM Mobil uygulamasını hem Android hem de iOS cihazlar için ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için Google Play ve App Store mağazalarını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. ÖSYM Mobil tamamen ücretsiz bir mobil uygulamadır.

ÖSYM Mobil uygulamasını indirdikten sonra açılan ekranda sizden T.C. Kimlik Numarası ve aday giriş şifreniz istenir. Bu alanları doğru bir şekilde doldurduktan sonra ÖSYM Mobil uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

ÖSYM Mobil uygulamasına giriş yaptığınız zaman karşınıza ilk olarak daha önce ÖSYM tarafından düzenlenen ve sizin girmiş olduğunuz sınavların sonuçları, yerleştirme sonuçları gibi bilgiler listelenecek. Bu listeden geçmişe ait girmiş olduğunuz bütün sınavların sonuçlarını görüntüleyebilir, yerleştirme sonuçlarına en kısa yoldan ulaşabilirsiniz. Listede yer alan sonuçların detaylarını görüntülemek için başlığa tıklayarak içerik sayfasına gitmeniz yeterli olacaktır.

ÖSYM Mobil uygulamasında bulunan bir diğer sekme ise Sınav Giriş Bilgileri sekmesidir. Bu sekme de adından anlaşılacağı gibi başvuru yaptığınız sınav ile ilgili giriş belgenizi görüntüleyebilir detayları inceleyebilirsiniz.

ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu sınavlar ile ilgili bilgileri tek bir uygulama içinde toplayan ÖSYM Mobil ile bu zamana kadar girdiğiniz sınav sonuçlarını tek bir ekran üzerinden görebilir, sonuçların karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Bu anlamda öğrencilere kolaylık sağlayan uygulamaya farklı özellikler eklenip eklenmeyeceği ise şu an bilinmiyor.

Mobil cihazlar ile uyumlu yapısı ve sorunsuz çalışması ile sizlere faydalı olabilecek bir uygulama olan ÖSYM Mobil, mobil uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz