Office Lens Cebinizdeki Tarayıcı

0
2528

Hayatı kolaylaştıran uygulamalar arasında listede zirveye yerleştirdiğimiz uygulama; Office Lens. Telefonunuzdaki tarayıcı sloganıyla Microsoft eliyle hazırlanan uygulama, Türkçe oluşuyla da gönüllerimizde taht kurdu.

Uygulamanın kullanımı konusundan bahsetmek gerekirse, bir müsvedde kağıdına aldığınız notları, not defterinizdeki maddeleri hatta ders notlarınızın fotoğrafını dahi, tıpkı dijitalde yazmışsınız gibi kırpabiliyor Office Lens.

Uygulamanın Beyaz Tahta özeliğini kullanarak, kağıt üzerine yazdığınız notları, dijital ortama aktarabileceğiniz Office Lens, bu notları arkadaşlarınıza göndermenizi, kayıt altında tutmanızı ve fotoğraflara eklemenizi dahi sağlıyor.

Tek yapmanız gereken, not aldığınız kağıdın fotoğrafını çekmek ve uygulamayı açmak. Not kağıdını büyük bir incelikle kırpan uygulama, kişisel bilgilerinizi de algılayarak kartvizit gönderebilmenize de imkan sunuyor.

iOS ve Android işletim sistemlerinin her ikisinde de kullanabilen uygulama, her Microsoft uygulaması gibi bir Microsoft hesabı gerektiriyor, eklemeden geçmeyelim. Uygulama üzerinde yeni bir hesap oluşturabileceğiniz gibi var olan hesabınız üzerinden de uygulamayı kullanabilirsiniz.

Elde ettiğiniz notları aynı zamanda, Onedrive üzerine kaydetmenize imkan tanıyan OfficeLens, resimlerinizi Word , PowerPoint  veya PDF formatına da dönüştürebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz